W dniach 26 i 27 marca 2021 roku na terenie gminy Wołomin funkcjonować będą punkty informacyjno-konsultacyjne związane z projektem powstania Regionalnego Centrum Recyklingu.
Punkty działać będą z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Konsultanci i eksperci będą do dyspozycji mieszkańców w 4 lokalizacjach:
- 26.03.2021, godz.11.00-13.00 – Wołomin, ul. Łukasiewicza 4 (przy MZO)
- 26.03.2021, godz. 15.00-18.00 ? Majdan, ul. Racławicka 26 (przy OSP)
- 27.03.2021, godz. 11.00-14.00 ? Wołomin, ul. Poprzeczna 6 (przy SP nr 7)
- 27.03.2021, godz. 15.00-17.00 ? Stare Lipiny, ul. Kwitnąca (przy placu zabaw)
Punkty są elementem programu działań informacyjno-konsultacyjnych towarzyszących projektowi Regionalnego Centrum Recyklingu. Ze względu na specyfikę inwestycji oraz dobre praktyki związane z
tego typu przedsięwzięciami, działania te mają charakter ciągły i nie są ograniczone wyłącznie do procedury uzyskania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych. W ramach działań informacyjno-konsultacyjnych odbyły się już spotkania z członkami Społecznego Komitetu Monitorującego oraz przedstawicielami sołectw sąsiadujących z zakładem. Ponadto w ramach programu zaplanowano również: prezentację projektu online połączoną z sesją pytań od mieszkańców, wyjazd studyjny do funkcjonujących w Polsce referencyjnej instalacji zagospodarowania odpadów, powołanie Rady Ekologicznej opiniującej i monitorującej realizację projektu, a także organizację warsztatów i akcji informacyjno-edukacyjnych dla mieszkańców.
Projekt Regionalnego Centrum Recyklingu realizuje Miejski Zakład Oczyszczania w Wołominie Sp. z o. o. Więcej informacji o projekcie znaleźć można pod linkiem https://mzo.wolomin.pl/projekt-budowy-regionalnego-centrum-recyklingu-rcr
Źródło: Miejski Zakład Oczyszczania w Wołominie Sp. z o. o.
Więcej informacji z Wołomina
Zapowiedź Turnieju Mikołajkowego Siatkówki – Siatkarskie ASy o Puchar Burmistrz Elżbiety Radwan
Spotkanie autorskie z Ewą Ewart w Wołominie
Gość Życia – Teresa Urbanowska zaprasza – Arkadiusz Werelich Starosta Powiatu Wołomińskiego
Wołomin – Nabór do projektu „Zwiększenie samodzielności seniorów w miejscu ich zamieszkania”
Wołomin – Rusza wielka zbiórka opakowań ze szkła – zdobądź bilet do kina!
Wołomin – Ponad 1,5 mln zł na bezpieczeństwo.
Był poszukiwany, wpadł gdy przekroczył prędkość
Wołomin świętuje historię Siódemki – wyjątkowy wieczór autorski Zbigniewa Wilczyńskiego „Droga po Złotą Piłkę” – wielkie spotkanie pokoleń wołomińskiego futbolu
Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Wilczyńskim
