Nocne Marki opanowały Marki

25 czerwca Marki stały się mekką biegaczy. Tego dnia zorganizowano już ósmą edycję imprezy pod nazwą Nocny Marek. Ponad pół tysiąca biegaczy i fanów nordic walking spotkało się, by sportowo rozpocząć wakacje.

Najpierw na leśną trasę w okolicach Horowej Góry ruszyli fani nordic walking. Zwycięzcami zawodów okazali się Ewa Raciborska (Esja Team) oraz Karol Zabłocki (NW Człapski Team). Spośród mieszkańców Marek najszybciej do mety dotarli Aleksandra Maciejak i Zbigniew Mamla (oboje z klubu Marki na Kijach). Następnie na stadionie zameldowały się dzieci i młodzież, by rywalizować na krótszych dystansach – od 200 do 1200 metrów.

Zwieńczeniem sobotniego spotkania na stadionie miejskim był bieg na 10 i 5 km. Do mety na tych dystansach dotarło łącznie 280 zawodników. Wbiegających na stadion zawodników zachęcały dopingiem do końcowego wysiłku cheerleaderki z Akademii Pani Szafki, a na całej trasie słychać było gorący doping mieszkańców Marek. Tegorocznymi zwycięzcami klasyfikacji generalnej na 10 km zostali Krzysztof Wasiewicz (Kondycja) oraz Justyna Kostrzewska (Adidas Runners Warsaw), natomiast na 5 km tryumfowali: Tomek Mikulski (UKS Filipides Teresin) oraz Ewa Paciorek (Markowi Biegacze). W klasyfikacji drużynowej najlepsi na 10 km okazali się Markowi Biegacze przed Zabieganym Wołominem i zawodnikami Rembertów Team. Podobnie wyglądała klasyfikacja na 5 km, gdzie również tryumfowali zawodnicy Markowych Biegaczy oraz Zabieganego Wołomina.

Natomiast najszybszym Markiem na dystansie 10 km okazał się Marek Kwiecień (Markowi Biegacze), a na 5 km – Marek Krupiński.

– Dziękuję zarówno uczestnikom zawodów jak i organizatorom, służbom porządkowym oraz wolontariuszom. Bez ich wysiłku przygotowanie tak dużej imprezy nie byłoby możliwe. Ciepłe podziękowania należą się też mieszkańcom, którzy niemal wzdłuż całej trasy zagrzewali zawodników swoim dopingiem – dodaje Jacek Orych, pomysłodawca imprezy, a także burmistrz Marek.

Organizatorami tegorocznej edycji byli: Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze, Miasto Marki, Klub Sportowy Markowi Biegacze oraz grupa Marki na Kijach. Współorganizatorem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

– Gorące podziękowania dla zawodników, którzy przyjęli nasze zaproszenie i zjawili się tłumnie w sobotę na linii startu. Ósmy Nocny Marek już za nami, a my zabieramy się powoli do pracy nad kolejną edycją biegu, by wprowadzić rozwiązania, które podniosą poziom organizacyjny naszej imprezy – dodaje Urszula Mniszko, prezes Klubu Sportowego Markowi Biegacze.

 

Więcej informacji z Marek

Marecki Festiwal Azjatycki

Marecki Festiwal Azjatycki

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 w Markach po raz trzeci zaprasza na Marecki Festiwal Azjatycki – wydarzenie, które na stałe wpisało się [...]
0 komentarzy
25 stycznia 2026 r. MCER w Markach - muzyka, atrakcje i dobroczynność dla najmłodszych

25 stycznia 2026 r. MCER w Markach – muzyka, atrakcje i dobroczynność dla najmłodszych

W niedzielę, 25 stycznia 2026 roku, w godzinach 14:00 – 20:30, Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne (MCER) stanie się centrum dobroczynnej energii podczas 34. Finału [...]
0 komentarzy
Startują zajęcia Mareckiej Szkoły Rodzenia

Startują zajęcia Mareckiej Szkoły Rodzenia

Nowy cykl zajęć  potrwa od 3 marca do 21 kwietnia 2026 r. Marecka Szkoła Rodzenia to kompleksowe przygotowanie do porodu, połogu oraz rodzicielstwa, [...]
0 komentarzy
Marki - Rozbudowa sieci wodociągowej

Marki – Rozbudowa sieci wodociągowej

Wodociąg Marecki podpisał umowę na budowę odcinka sieci wodociągowej, która poprawi zaopatrzenie w wodę lokalnych odbiorców przemysłowych przy ul. Majora Billa. Wykonawcą robót [...]
0 komentarzy
Marki - Twoje zdrowie! Zadbaj o nie holistycznie

Marki – Twoje zdrowie! Zadbaj o nie holistycznie

Burmistrz Jacek Orych oraz Biblioteka Publiczna Miasta Marki zapraszają na wyjątkowe spotkanie poświęcone zdrowiu, profilaktyce i świadomemu stylowi życia pod hasłem: Twoje zdrowie! Zadbaj o nie [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.