31 Finał WOŚP w Markach

31 Finał WOŚP w Markach

Pierwsza kwota zbiórki, jeszcze przed zakończeniem licytacji na Allegro i zamknięciem eSkarbon wynosiła 262 tys. złotych. Już dziś wiadomo że przekroczy 280 tysięcy.

Sam Finał był absolutnie niezapomniany. Wiele się działo: w Strefie Smaków u najlepszych Szefów Kuchni i barmanów w naszych okolicach, w kawiarence Sztabowej, na scenie, w dziale Wolontariatu i Kasy oraz na terenie całego MCER-u. W tym roku mieliśmy wyjątkowy rok. Marki grały razem z Ząbkami, co oznacza, że Wolontariusze z sąsiedniego miasta oraz ząbkowskie firmy kwestowały ze sztabem mareckim z numerem 830 na puszkach.

Mieszkańcy Marek i Ząbek przynosili gadżety, vouchery, swoje wyroby i rękodzieło na licytacje Allegro i te, które odbywały się na scenie. Nasi artyści mogli się pokazać nie tylko na scenie na hali, ale także na deskach teatru w sali widowiskowej, próbując swoich sił jako wokaliści w karaoke. Najmłodsi mogli obejrzeć „Kosmiczny mecz 2”

MCER przygotował wiele atrakcji: pokaz synchroniczny na basenie, turniej sportowy tenisa stołowego czy pokazy sportów walki.

Podczas finału można było skorzystać z saturatora na stoisku Wodociągu Mareckiego, fantowni, Laseromanii, Kiosku z Sercem oraz warsztatów rękodzielniczych.

W tym roku mieliśmy 200 wolontariuszy, a także 50 punktów na terenie Marek oraz Ząbek, które mogły kwestować już od 10 grudnia 2022 r.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, tym którzy chodzi z puszkami, ale także 230 osobom, które w pocie czoła, choć z uśmiechem tworzyły ten dzień. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, sponsorom i dobrym ludziom, którzy wspierają nasz Sztab. Dziękujemy także wszystkim osobom, które przyniosły słodkości do kawiarenki. Dziękujemy wszystkim artystom, którzy wzbogacili czas naszym gościom o niesamowite wrażenia artystyczne. Dziękujemy burmistrzowi Miasta Marki Jackowi Orychowi za pomoc i wspieranie naszej działalności .

Maria Krzyżanowska

Szef Sztabu WOŚP Marki

Prezes Fundacji Przyjaciele Marek

 

Więcej informacji z Marek

Marki - Rozstrzygnięcia zapadną we Wrocławiu

Marki – Rozstrzygnięcia zapadną we Wrocławiu

Dużo emocji i świetnej sportowej atmosfery – tak wyglądała druga runda Mistrzostw Polski Seniorów w korfballu! Zawody rozegrane zostały w ubiegły weekend w [...]
0 komentarzy
Marki - Modyfikacja tras dwóch linii L

Marki – Modyfikacja tras dwóch linii L

W związku z remontem ulicy Fabrycznej przy skrzyżowaniu z Aleją Piłsudskiego  od dnia 18 marca 2026 r. (środa) od początku kursowania linii dziennych [...]
0 komentarzy
Marki - Charytatywny Kiermasz Wielkanocny - wesprzyjmy dwie Agaty w walce z rakiem

Marki – Charytatywny Kiermasz Wielkanocny – wesprzyjmy dwie Agaty w walce z rakiem

W najbliższą sobotę (21 marca) zaprasza Was szkoła podstawowa nr 5 w Markach. W jej murach odbędzie się charytatywny kiermasz wielkanocny. Zwracamy się [...]
0 komentarzy
Marki - Zespół ds MWO rozpoczął prace

Marki – Zespół ds MWO rozpoczął prace

16 marca odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu ds. Mareckich Wniosków Obywatelskich (MWO). Ruszył też nabór wniosków. Zespół w tym roku będzie pracował w [...]
0 komentarzy
Marki - Wyjazd zawodników na Mistrzostwa Świata

Marki – Wyjazd zawodników na Mistrzostwa Świata

W dniu 2026-03-08 w trybie art. 19a Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wpłynęła oferta Uczniowskiego [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.