Kobyłka jest już miastem bez kolizyjnych przejazdów. Czwartek 23 listopada 2023 roku to dzień, w którym oddany został tunel w Kobyłce. Kilka miesięcy temu oddany został wiadukt nad torami, który zastąpił kolizyjny przejazd na stacji Kobyłka-Ossów. – Tunel otwarty – poinformowała mieszkańców Edyta Zbieć, burmistrz Kobyłki i dodała: – O godz. 10.00 jak podaje Rzecznik prasowy PKP PLK nastąpi otwarcie tunelu w Kobyłce. Jako gospodarz Miasta – czuję że to historyczny moment. Mamy już 2 bezkolizyjnie przejazdy- łączące bezpiecznie 2 strony miasta Kobyłka. Żadna ze służb ratowniczych – pogotowie, straż czy policja nie straci cennych minut na staniu przed zamkniętymi rogatkami czy podczas objazdu.
W sposób szczególny Burmistrz Zbieć zwróciła się do pracowników wszystkich służb: – W dniu dzisiejszym kieruję informację do tych służb – z informacją że mamy kolejny przejazd – tunel. Wszystkim wspierającym- składam podziękowania. A nam mieszkańcom życzę miłego użytkowania tunelu – napisała w swojej informacji.
Burmistrz przypomniała również o zmianach w organizacji ruchu jakie spowodowało otwarcie kobyłkowskiego tunelu: – Zmiana pierwszeństwa przejazdu na Jana Pawła II już jest wdrożona przez PKP PLK – napisała. Miejskie komunikatory w mediach społecznościowych o zmianie organizacji ruchu informują już od kilku dni co skłania mieszkańców do dyskusji i wspominania historycznych kolei losów kobyłkowskich przepraw kolejowych. Jeden z Internautów zamieścił link do dokumentów pokazujących o co chodziło protestującym przeciwko takim rozwiązaniom komunikacyjnym: https://wrzutnia.zm.org.pl/pub/kobylka/?fbclid=IwAR0FiEoqrnnqveHLKBm8BZG3661h9GrOTLHJYNtDu23NNlIPFfd9RQhBc6M

Zapraszamy również do obejrzenia relacji z wydarzenia, o którą specjalnie dla nas zadbał Błażej.
Więcej informacji z Kobyłki
324 tys. zł dla Kobyłki z programów Mazowsza. Pieniądze trafią na PSZOK i remont hali sportowej
Kobyłka otrzyma łącznie 324 tys. zł z kolejnych środków rozdysponowanych przez Sejmik Województwa Mazowieckiego. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na dwa zadania: cyfryzację obsługi Punktu
[...]
0 komentarzy
Kobyłka – 20 czerwca – Krajowy Trening Pierwszej Pomocy
20 czerwca 2026 r. w całej Polsce odbędzie się Krajowy Trening Pierwszej Pomocy – pierwsze ogólnopolskie wydarzenie realizowane w ramach Akademii Ochrony Ludności
[...]
0 komentarzy
Zabiegi pielęgnacyjne przy pomniku przyrody w Kobyłce. Lipa przy ul. Chałubińskiego pod opieką specjalistów
Przy ul. Chałubińskiego w Kobyłce przeprowadzono prace pielęgnacyjne przy pomniku przyrody — lipie drobnolistnej. 16 czerwca mieszkańcy mogli zauważyć ekipę zajmującą się drzewem,
[...]
0 komentarzy
MKS Wicher Kobyłka na podium Pucharu Świata w Kielcach!
Kobyłka po raz kolejny udowodniła, że jest miejscem, w którym rodzą się wielkie sportowe talenty. Zawodnicy MKS Wicher Kobyłka wrócili z Pucharu Świata
[...]
0 komentarzy
Kobyłka – Po 98 latach powrócił łańcuch pierwszego wójta gminy
Do Kobyłki wróciła wyjątkowa pamiątka związana z historią miasta. Po 98 latach do rodzinnej miejscowości powrócił Łańcuch Urzędowy należący do pierwszego wójta gminy
[...]
0 komentarzy












