Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie przeprowadzili udaną realizację na terenie gminy Strachówka. W wyniku działań zatrzymali dwóch mężczyzn, w trakcie demontażu pojazdów, skradzionych w Holandii i Niemczech. 48-latek i 27-latek podejrzani o paserstwo usłyszeli już zarzuty. Grozi im za to kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Policjanci na bieżąco pozyskują i weryfikują informacje dotyczące środowiska przestępczego. Dlatego też kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie przeprowadzili działania samochodowe na terenie powiatu wołomińskiego, które zakończyły się pełnym sukcesem.
Policjanci udali się w rejon kompleksu leśnego do gminy Strachówka. Ustalili, że może znajdować się tam tzw. dziupla samochodowa. Szybko potwierdzili tę informację, gdyż na miejscu zastali dwóch mężczyzn podczas demontażu części, pojazdu marki Toyota RAV 4. Sprawne, a przede wszystkim bardzo szybkie działanie, doprowadziło do zatrzymania 48 i 28-latka. Obaj byli kompletnie zaskoczeni niespodziewaną wizytą kryminalnych.
Funkcjonariusze sprawdzili pochodzenie samochodów, ujawnionych na miejscu zdarzenia. Tak jak podejrzewali, auta pochodziły z kradzieży, do których doszło zaledwie dwa dni wcześniej. Przy Toyocie RAV 4, skradzionej w Holandii, stróże prawa znaleźli tablice rejestracyjne figurujące jako poszukiwane. Lexus, który w policyjnych bazach widniał jako utracony na terenie Niemiec, miał przytwierdzone podrobione polskie numery. Ponadto w busie, którym przyjechali mężczyźni, funkcjonariusze znaleźli dwa telefony komórkowe oraz dowód rejestracyjny od zupełnie innego auta.
Policjanci zatrzymali 48 i 28-latka. Zabezpieczone pojazdy i zdemontowane z nich podzespoły, trafiły na parking depozytowy. Dalej czynności procesowe w tej sprawie wykonywali mundurowi z Komisariatu Policji w Jadowie. Zebrali oni materiał dowodowy, który dał podstawę do przedstawienia 48 i 28-latkowi zarzutu paserstwa. To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
mł. asp. Monika Kaczyńska
Więcej wiadomości z Mazowsza
Pożar samochodu w Zielonce
Czarna seria wypadków z udziałem pieszych
Pożar pustostanu w Turowie
Pies przetrzymywany w brudzie, odchodach, w stanie rażącego wychudzenia i bez pokarmu, chory i pozbawiony opieki weterynaryjnej
Udaremniony przemyt papierosów balonem
Brawurowa prędkość i niebezpieczne manewry kierowców na S7
Nie wolno strzelać do dzików – przypomnienie zasad bezpieczeństwa
Poważny wypadek z udziałem trzech pojazdów. 18-latek trafił do szpitala śmigłowcem LPR
Niewybuchy w ziemiach Mazowsza
Policja poszukuje świadków potrącenia pieszej ze skutkiem śmiertelnym
Uwaga na oszustów podszywających się pod Zastępcę Dyrektora Biura Kryminalnego KGP
Ciężarówka na boku na DK92
Wyrok Sądu w sprawie Marzeny K., matki niepełnosprawnego Kacpra oskarżonej o usiłowanie zabójstwa
Tragiczny wypadek na DK50


