Do 3 lat więzienia grozi 31-latkowi, który kierował volvo pod wpływem alkoholu. Mężczyzna odpowie za swoje czyny dzięki czujności świadków. Badanie alkomatem wykazało prawie 5 promili alkoholu w jego organizmie. Teraz mieszkańcowi gminy Drzewica poza karą więzienia grozi wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowco, bądź odpowiedzialny na drodze. Nie lekceważ prawa.
Wczoraj (10.04) około godziny 9:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Grójcu odebrał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Błędów volvo ma jechać nietrzeźwy kierowca. Świadków zaniepokoił sposób jazdy kierującego.
We wskazane miejsce pojechali policjanci z Posterunku Policji w Mogielnicy. W Śmiechówku zauważyli opisany pojazd i zatrzymali go do kontroli. Sposób w jaki zachowywał się kierowca – świadczyły o tym, że może być on nietrzeźwy. Badanie alkomatem pokazało, że 31-latek w organizmie miał 4,69 promila alkoholu. Grozi mu kara do 3 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.
Jeśli masz podejrzenia, że inny kierowca może być pod wpływem działania alkoholu bądź środków odurzających. Nie zwlekaj i poinformuj nas o tym. Pamiętaj, że bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa.
nadkom. Agnieszka Wójcik
Więcej wiadomości z Mazowsza
Nocny pożar przy DK92. Płomienie strawiły kontener biurowy w Paprotni
Pożar mieszkania w Ząbkach. Gęsty dym nad osiedlem, duża mobilizacja służb
Komunikat Prokuratury w sprawie zabójstwa na ul. Łochowskiej w Warszawie
15-letnia „policjantka” na odbiór pieniędzy umówiła się w kościele – tymczasowe areszty
Zlekceważył obowiązujące przepisy i będzie musiał zapłacić za to srogi mandat karny
Śmiertelny wypadek w miejscowości Chyliny, gmina Szelków. Ofiarami 3 osoby jadące na dializy
Znieważyła i naruszyła nietykalność cielesną policjantów i ratowników medycznych próbujących jej pomóc
Zderzenie osobówek na DK-57. Dwie osoby trafiły do szpitala.
Pożar w Elżbietowie. Ogień pochłonął budynek gospodarczy. Walka o ocalenie domu mieszkalnego
Groził bratu pozbawieniem życia, został tymczasowo aresztowany
Akt oskarżenia Prokuratury w sprawie znęcania się nad psem poprzez pozostawienie go w aucie
Złodzieje luksusowych aut zatrzymani – trzech obywateli Rumunii tymczasowo aresztowanych
Pieniądze i biżuteria powrócą do właścicielki, podejrzany tymczasowo aresztowany
Rozbój z użyciem miotacza gazu i kwasu butanowego
