Adam Struzik, Elżbieta Radwan i Zbigniew Jurkowski samorządowcami roku

radwan

W organizowanym przez serwis Portalsamorzadowy.pl plebiscycie na najlepszego samorządowca 2016 roku zwyciężyli Adam Struzik, Elżbieta Radwan oraz Zbigniew Jurkowski. Czytelnicy wybrali też najlepszych samorządowców w każdym regionie. Spośród najpopularniejszych radnych redakcja portalu stworzyła Najlepszą Samorządową Radę w Polsce. Głosowanie na najlepszych marszałków województw, prezydentów miast oraz radnych w 2016 r trwało do 10 lutego. Oddano ponad 152,5 tys. głosów.

Popularność plebiscytu „Wybierz samorządowca 2016 roku” była bardzo duża. W sumie w okresie od 1 stycznia 2016 do 10 lutego 2017 oddano 152 667 głosów.
Wśród marszałków województw w ostatecznej rozgrywce byli brani tylko ci marszałkowie, którzy uzyskali w ostatnim roku więcej niż 200 głosów. Proporcjonalnie najwięcej pozytywnych ocen uzyskał Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego.
Wśród prezydentów/burmistrzów miast niekwestionowaną liderką okazała się burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan.
Rekordową liczbę pozytywnych głosów wśród radnych uzyskał Zbigniew Jurkowski z Lublina.
Ta trójka otrzyma od nas (a właściwie od Was) zaszczytny tytuł Samorządowca Roku oraz specjalną nagrodę serwisu Portalsamorzadowy.pl. Nagrody zostaną wręczone podczas gali w trakcie IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (10-12 maja 2017).
Ale na tym nie koniec. Jako, że głosowanie na radnych cieszyło się największą popularnością pokusiliśmy się o stworzenie Najlepszej Samorządowej Rady w Polsce. Oto 30 osób z największa liczbą pozytywnych głosów, którzy w takiej super radzie powinny się znaleźć:
Serwis, gdzie na bieżąco można oceniać i komentować pracę rajców, prezydentów, marszałków i burmistrzów miast funkcjonuje od wyborów samorządowych w 2014 r. Każdy profil to opis wraz z krótką notą biograficzną (każdy radny może nadesłać na adres mailowy redakcji: samorzady@ptwp.pl także swoje zdjęcie i dodatkowe informacje o swojej osobie). W ocenianiu poparcia dla działań samorządowców w czasie pomagają aktywne wykresy.
Założenie serwisu było takie, by dać czytelnikom miejsce, forum do dzielenia się opiniami na temat prezydentów i radnych wszystkich miast tzw. prezydenckich (czyli miast powyżej 100 tys. mieszkańców i tych, w których urząd prezydenta miasta istniał przed 1990 r., wybierany w wyborach bezpośrednich).

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.