Badminton

Ruszyła już kolejna edycja badmintonowego Grand Prix o Puchar Burmistrza Ząbek. Dopisali młodzi. W kategorii klas podstawowych 4-6 rywalizowało 13 zawodników, ale… tylko jedna zawodniczka.

Agnieszka Dziejarska wygrała kategorię dziewcząt, choć wszystkie mecze rozegrała z chłopcami, wśród których zwyciężył Kuba Zdrojewski przed Mateuszem Sadowskim. Bardzo zacięty pojedynek stoczyli o trzecie miejsce Andrzej Niczyporuk z Grzegorzem Kopanią. Ostatecznie zwyciężył ten pierwszy.

301_badmintonWśród gimnazjalistek tryumfowała Weronika Wojda wygrywając z Karoliną Pac, trzecie miejsce zajęła Paulina Koc. Pierwsze miejsce wśród ich rówieśników zajął Maks Góra, wyprzedzając ?chłopca z wyboru? ? Kasię Wróblewską i Pawła Kamińskiego.

W grach podwójnych Kasia Wróblewska i Weronika Wojda zajęły trzecie miejsce, ustępując Maksowi w parze z Pawłem Kamińskim oraz młodszym: Kubie Zdrojewskiemu i Mateuszowi Sadowskiemu.

W półfinale pań Marlena Muras pokonała Asię Mądry (która zajęła trzecie miejsce) i zwyciężyła turniej dzięki kontuzji drugiej finalistki, Beaty Górskiej, na trzeciej pozycji znajduje się Asia Mądry.

Spośród osiemnastu panów w kategorii amatorów najlepszy okazał się Bogdan Kitliński, który w finale pokonał lidera cyklu Darka Gierata, trzeci był zwycięzca z poprzedniego sezonu Irek Wróblewski. Wśród amatorów trochę bardziej zaawansowanych zwyciężył Jacek Sadrzak, który rozegrał piękny mecz półfinałowy z Łukaszem Orzęckim. Łukasz ostatecznie był trzeci, drugie miejsce zajął Dawid Maron.

Zwycięzcami gier podwójncyh zostali Jacek Czeremużyński i Marcin Krawczyk, drugie miejsce zajęli Bogdan Kitliński z Arturem Tomczakiem a trzecie Irek Wróblewski i Darek Gierat, którzy mogli wypaść jeszcze lepiej, gdyby nie drobny uraz Darka. Następny turniej 16 lutego.

Zajęcia sekcji badmintona w Ząbkach odbywają się dwa razy w tygodniu: wtorek 18-19.30; czwartek 18.30-20.00.