Bił i poniżał najbliższych, groził spaleniem mienia, trafił do aresztu

Funkcjonariusze z komisariatu w Radzyminie zatrzymali 38-letniego Jarosława S. Mężczyzna od stycznia 2015 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką i siostrą. Policjanci zaalarmowani o kolejnej awanturze do jakiej doszło 3 stycznia bieżącego roku, podczas której mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości kolejny raz groził najbliższym pozbawieniem życia, umieścili go w policyjnym areszcie oraz skierowali materiały postępowania do prokuratora i sądu rejonowego w Wołominie. Sąd postanowił zastosować wobec mężczyzny tymczasowy 3-miesięczny areszt.

Policjanci z komisariatu w Radzyminie 3 stycznia w godzinach popołudniowych otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Ten będąc pod wpływem alkoholu groził uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia swoim najbliższym. Wielokrotnie wyzywał słowami wulgarnymi i obelżywymi siostrę i matkę. 38-latek stosował też wobec nich przemoc fizyczną, bijąc ich, szarpiąc za ubrania i popychając. Kilkukrotnie groził też spaleniem mienia, korzystał z żywności i pomieszczeń należących do matki mimo jej wyraźnego sprzeciwu. Mężczyzna był też już wcześniej notowany m.in. za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz uszkodzenie ciała.

Policjanci po ostatniej awanturze zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnej celi. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promila alkoholu w jego organizmie. Zebrany materiał dowodowy wraz z przesłuchaniami poszkodowanych i świadków zostały skierowane do prokuratury rejonowej w Wołominie. Policjanci wspólnie z prokuratorem zadecydowali o złożeniu w sądzie wniosku o tymczasowe aresztowanie 38-latka w związku z podejrzeniem popełnienia przez niego przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec Jarosława S. tymczasowy 3-miesięczny areszt. Może mu grozić teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Wołominie / asp. szt. Tomasz Sitek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.