Bił, poniżał, groził pozbawieniem życia i podpaleniem mienia, trafił do aresztu

66-latka zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Radzyminie. Mężczyzna przez 20 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Policjanci zaalarmowani o kolejnej awanturze umieścili sprawcę przemocy w rodzinie w policyjnym areszcie oraz skierowali materiały postępowania do prokuratora rejonowego w Wołominie. Materiały postępowania zostały przekazane do prokuratora i Sądu Rejonowego w Wołominie. Sąd postanowił zastosować wobec mężczyzny tymczasowy 3-miesięczny areszt.

Policjanci z komisariatu w Radzyminie kilka dni temu przyjęli zawiadomienie dotyczące znęcania się psychicznego i fizycznego. Zgłaszająca ten fakt kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że jej mąż często wszczynał awantury w ich domu. Taki stan rzeczy miał trwać przez ostatnie 20 lat. Mężczyzna dopuszczał się nie tylko aktów przemocy fizycznej lecz również psychicznej wobec jej osoby. Będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury podczas których ubliżał jej, groził pobiciem oraz pozbawieniem życia i spaleniem mienia, wyganiał ją z domu, zmuszał do współżycia a także używał wobec niej siły fizycznej poprzez przytrzymywani i uderzanie dłonią po twarzy.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnej celi. Materiały postępowania wobec 66-latka zostały przekazane do prokuratora i Sądu Rejonowego w Wołominie. Sąd postanowił zastosować wobec mężczyzny tymczasowy 3-miesięczny areszt. Teraz może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Wołominie / asp. szt. Tomasz Sitek/rr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.