Choinki za elektrośmieci ? Ekologiczne Święta 2019

W tym roku akcja odbędzie się 14 grudnia na terenie Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie, ul. Orwida 20. Akcja będzie trwała od godz. 9.00 do czasu rozdania wszystkich choinek.

Starosta Wołomiński zaprasza mieszkańców naszego powiatu do udziału w akcji przygotowanej przez Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Wołominie.
Akcja ma na celu propagowanie proekologicznej postawy polegającej na prawidłowym postępowaniu ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, którego nie brakuje w naszych gospodarstwach domowych. Elektroodpady zawierają wiele elementów, które podlegają odzyskowi, a także części niebezpieczne i substancje trujące, które powinny być prawidłowo zutylizowane. Zebrane odpady odbierze profesjonalna firma. Dzięki temu przedświąteczne porządki połączymy z działaniem pożytecznym dla środowiska!

W tym roku akcja odbędzie się 14 grudnia na terenie Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie, ul. Orwida 20. Akcja będzie trwała od godz. 9.00 do czasu rozdania wszystkich choinek.
Organizatorzy zachęcają również do odwiedzenia Powiatowego Jarmarku Świątecznego zorganizowanego w tym samym miejscu, przez Centrum. Jarmark będzie trwał od 9.00 do 18.00.

Co to są elektrośmieci?
Są to popsute, od dawna nieużywane, już niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, których prawidłowe działanie jest uzależnione od dopływu prądu elektrycznego lub było zasilane przez baterie (np. zepsute komputery, czajniki, zabawki i gadżety elektroniczne). Przypominamy, że baterie to nie elektroodpady, a odpady niebezpieczne.

W nagrodę za proekologiczną postawę mieszkańcy powiatu wołomińskiego mają szansę otrzymać świąteczne drzewko, które może zostać później przesadzone do ziemi w ogródku.
Są to świerki serbskie o wysokości ok. 120 cm, w donicach.
Do przekazania jest 300 sztuk drzewek!

Jedno przemyślenie nt. „Choinki za elektrośmieci ? Ekologiczne Święta 2019

  1. Świetny pomysł, cudowny ekologiczny i wszystkich uszczęśliwiający!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.