Coś więcej niż piłka?

O nowym sezonie szkoleniowym, planach sportowych i organizacyjnych, rozmawiamy z Jakubem Szcześniakiem, dyrektorem generalnym AMP GOOL.

? Rozpoczął się nowy rok szkolny nie tylko dla szkół ale i dla Akademii Młodego Piłkarza. Jakie są plany na nowy sezon?

? Przerwa wakacyjna minęła nam dość szybko. Zaliczyliśmy obóz przygotowawczy dla dzieci z AMP GOOL do nowego sezonu i można powiedzieć, że jesteśmy gotowi na nowe wyzwania.

? A jakie są te nowe wyzwania, które postawiła sobie Akademia?

? Z roku na rok coraz większe ? chcemy się rozwijać i cały czas iść do przodu więc pracy jest dużo. Istotne zmiany to przede wszystkim ? zmiany szkoleniowe. Wspólnie z nowym dyrektorem do spraw szkolenia zmieniliśmy strukturę jednostki metodycznej. Poprawiamy zakres szkolenia, tak aby w jak największym stopniu wykorzystać każdy trening, by przekazać jak najwięcej praktycznych rzeczy dzieciom aby mogły szybko podnieść lub nabyć nowe umiejętności z zakresu piłki nożnej. Zawodnicy będę więcej grać i rywalizować nie tylko pomiędzy sobą ale też z rówieśnikami innych Akademii czy klubów. Tworzymy Dream Team-y czyli zespoły składające się z najwybitniejszych zawodników AMP GOOL!

? Wiemy, że Akademia odniosła już sukcesy w minionym roku. Czy zatem można uznać, że system szkolenia się sprawdza??

? Jest dobry ale zawsze może być lepszy. Jesteśmy perfekcjonistami, zmieniamy, oceniamy, zbieramy opinie i analizujemy aby dojść do perfekcji. Kadra szkoleniowa monitoruje i ocenia na bieżąco treningi, które później, w raz z dyrektorem, unowocześnia. Pewne sukcesy już odnieśliśmy. Dzieci z AMP GOOL wygrały kilka znaczących turniejów w Warszawie i okolicach ? choćby Wesoła CUP. Awansowały również do wojewódzkich rozgrywek o Puchar Tymbarku.

? Czy są to tylko sukcesy zespołów czy też poszczególnych zawodników?

? Dzięki współpracy z K.P Legia Warszawa już czterech naszych zawodników zasiliło Akademię z Łazienkowskiej ? muszę zaznaczyć, że Akademia ma na celu przygotować dzieci/zawodników pod względem motorycznym i technicznym. Często dzieci niepoprawnie biegają co jest błędem szkolenia w najmłodszych latach życia. My robimy wszystko aby zawodnik nabył podstawową motorykę, umiejętność poruszania się, panowania nad piłką i czystej techniki piłkarskiej ? reszta przyjdzie sama z wiekiem. Tak przygotowanego zawodnika, który ma jeszcze w sobie wrodzony talent, od razu staramy się promować i szukamy mu najlepszych miejsc do rozwoju po ukończeniu Akademii.

? Tak więc AMP GOOL to coś więcej niż piłka?

? Oprócz treningów dla dzieci mamy też coś dla rodziców i dla całych rodzin. Wyjeżdżamy na mecze Legii Warszawa, mamy stałe, cykliczne imprezy takie jak Rywalizacja Miast czy Wielki Turniej Mikołajkowy ? jednym słowem ? każdy znajdzie tu coś dla siebie.

? A skąd na to wszystko bierzecie pomysły i siłę ?

– Przede wszystkim to ludzie i kadra z którą pracujemy ? każdy musi widzieć cel do którego dąży, każdy daje z siebie tyle ile jest możliwe i są efekty. Bez profesjonalnej kadry trenerów, koordynatora czy obsługi, byłoby ciężko. Mamy taką organizację, że dla każdego z nas jest to zarówno pasja jak i praca. Bardzo dziękuję także sponsorowi generalnemu SKOK Wołomin, który wspiera naszą Akademię już blisko trzy lata! Naszym ostatnim sukcesem jest także Patronat Medialny telewizji TVR już niedługo dzieci z AMP GOOL będę mogły zobaczyć się w telewizji! Pozostaje mi zaprosić na zajęcia całe rodziny.

Rozmawiała Alicja Szczotka

Zapisy na www.premiersport.pl
lub pod nr 666 111 774/5
Jakub Szcześniak
Dyrektor Generalny AMP GOOL