Czerwcowa korekta rozkładu jazdy

Czerwcowa korekta rozkładu jazdy na kolei

W związku z pracami modernizacyjnymi, prowadzonymi przez PKP PLK S.A., od niedzieli, 11 czerwca 2023 roku zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Będzie ona obowiązywała do 2 września 2023 r. Największe zmiany związane będą z pracami na obu torach linii średnicowej podmiejskiej od 25 czerwca do 2 września 2023 r. Ruch pociągów w tym czasie będzie odbywał się linią dalekobieżną.

Część pociągów z kierunku wschodniego dojedzie do Warszawy Wschodniej bądź Warszawy Stadion. Z kolei niektóre pociągi z kierunku zachodniego rozpoczną lub skończą bieg na stacji Warszawa Zachodnia, Warszawa Główna lub Warszawa Gdańska.

Ponadto, od 20 do 24 czerwca oraz od 21 sierpnia do 2 września, z uwagi na konieczność wprowadzenia zmian w systemie sterowania ruchem kolejowym na stacji Warszawa Zachodnia, wystąpią dodatkowe utrudnienia w kursowaniu pociągów. Najważniejsze z nich będą dotyczyć linii R8 (Warszawa – Radom) i R9 (Warszawa – Działdowo). Część pociągów zostanie odwołana, a niektóre będą kursowały w relacji skróconej lub ze zmienionym rozkładem jazdy.

Pozytywną informacją związaną z wprowadzeniem korekty rozkładu od 11 czerwca jest uruchomienie pociągów KM na odcinku Ostrołęka – Chorzele. Będzie to reaktywacja połączeń kolejowych na linii nr 35, nieczynnej od ponad 20 lat. Podróżni otrzymają łącznie 8 par pociągów.

Ponadto, dobrą wiadomością dla pasażerów linii R8 jest krótszy czas przejazdu wybranych pociągów przyspieszonych, m.in. „Radomiaka” czy „Kamiennej”. Pojadą one szybciej od ok. 7,5 do nawet 12 minut.

Od pierwszej soboty wakacji, tj. od 24 czerwca, powraca także flagowe połączenie wakacyjne Kolei Mazowieckich, czyli „Słoneczny” do Ustki. Podobnie, jak w roku ubiegłym, na tory wyruszy również weekendowy pociąg „Słoneczny – BIS” do Trójmiasta.

Najważniejsze zmiany na poszczególnych liniach:

R2 Warszawa – Łuków

Kontynuowane będą prace związane z wymianą systemu sterowania ruchem kolejowym. Spowoduje to bardzo duże ograniczenia w przepustowości oraz wydłużenie czasu przejazdu. Od 21 czerwca pociągi znów będą mogły rozpoczynać i kończyć bieg w Mińsku Mazowieckim, a od 11 lipca w Mrozach. Rozkład jazdy będzie się bardzo często zmieniał. Od 21 sierpnia rozpocznie się wymiana urządzeń na stacji Sulejówek Miłosna oraz na odcinkach Mińsk Mazowiecki – Sulejówek – Warszawa Rembertów. W związku z tym zostaną odwołane wszystkie pociągi SKM Warszawa do/z Sulejówka i części pociągów KM. W określonych terminach pierwsze i ostatnie pociągi KM zostaną zastąpione przez komunikację autobusową.

R3 Warszawa – Łowicz Główny

Na linii wciąż będą trwały prace związane z przebudową stacji Ożarów Mazowiecki. Do 8 lipca ruch pociągów między Ożarowem Mazowieckim a Warszawą Gołąbki będzie odbywał się jednotorowo. W dniach 8-15 lipca ruch jednotorowy prowadzony będzie od Błonia do Warszawy Gołąbki. Spowoduje to utrudnienia w kursowaniu pociągów. Natomiast od 15 lipca stacja Ożarów Mazowiecki ma już być w pełni funkcjonalna i nie powinno być już utrudnień w kursowaniu pociągów KM.

R7 Warszawa – Dęblin

Od 12 czerwca nastąpi wznowienie bezpośredniego ruchu pociągów w kierunku Warszawy, pominięty zostanie jednak przystanek Olszynka Grochowska. W związku z ograniczeniami w przepustowości część połączeń zostanie odwołana.

R8 Warszawa – Skarżysko-Kamienna

Od 24 czerwca do 28 lipca, na szlaku Rożki – Jastrząb, nastąpi całodobowe zamknięcie spowodowane budową peronu. Ruch będzie odbywał się po jednym czynnym torze. Ponadto, od 26 sierpnia do 2 września na odcinku Radom – Rożki, z uwagi na wyłączenie napięcia w sieci trakcyjnej, odbędzie się całodobowe zamknięcie toru nr 2.

R81 Dęblin – Radom

Ze względu na remont mostów, od 16 sierpnia do 2 września na odcinku Jedlnia Letnisko – Radom Wschodni, będzie zamknięty jeden z torów. Ruch pociągów będzie odbywał się po jednym czynnym torze. W dniach 12 czerwca -11 sierpnia zarządca infrastruktury PKP PLK S.A. planuje wymianę mostownic i nawierzchni toru. Z tego powodu zamknięty będzie tor nr 2 na odcinku Dęblin – Zajezierze k. Dęblina.

R82 Drzewica – Radom

Od 11 do 15 czerwca ze względu na prace na linii ruch pociągów będzie odbywał się po jednym czynnym torze na odcinku Drzewica – Przysucha. Natomiast w dniach 16 czerwca – 2 września, zamknięcie jednego z torów obejmie odcinek Przysucha – Wolanów.

Więcej informacji z Mazowsza

Coraz więcej osób choruje na zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania

Coraz więcej osób choruje na zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania

Rośnie liczba zwolnień lekarskich wystawionych z powodu zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania. W 2023 roku do ZUS-u wpłynęło o 8,7 procent więcej takich [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Legionowskim i Nowodworskim

W dniach od 20 lutego do 1 marca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Legionowskiego i Nowodworskiego. Obszar Data [...]
0 komentarzy

Informacje z Mazowsza

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego „Informacje z Mazowsza” mówimy m.in. o alarmujących danych GUS dotyczących coraz mniejszej liczby urodzeń w [...]
0 komentarzy
Planowany protest rolników przyniesie utrudnienia na drogach powiatu mińskiego

Planowany protest rolników przyniesie utrudnienia na drogach powiatu mińskiego

Na wtorek i środę, 20-21 lutego zaplanowany jest protest rolników. To wydarzenie może przynieść utrudnienia na drogach A2, DK2 i DK92. Zachęcamy do [...]
0 komentarzy
Marcowa korekta rozkładu jazdy pociągów

Marcowa korekta rozkładu jazdy pociągów

W związku z kolejnym etapem prac modernizacyjnych, prowadzonych przez zarządcę infrastruktury, Spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe, od 10 marca wprowadzona zostanie korekta rozkładu [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.