Dobry Znak nie do zatrzymania

Za nami przedostatnia kolejka rundy jesiennej, Powiatowej Extraligi Firm. W ramach tych rozgrywek w niedzielę zostało rozstrzygniętych siedem spotkań. Największą niespodzianką okazało się zwycięstwo Transmisji.net z Saks-polem.

Liga A

Pierwszym duetem, który pojawił się na boisku były: drużyna ASDF oraz Multi-Medica Zielonka. Od razu do ataku przystąpiła drużyna z Zielonki, co przyniosło dosyć szybko owoce w postaci bramki. Tak szybkie wyjście na prowadzenie nie pozwoliło im jednak kontrolować przebiegu gry, gdyż do uderzenia przystąpili ?doradcy? i to oni kontrolowali grę do przerwy. Udało im się również zdobyć wyrównującą bramkę. Druga połowa to dobra gra po obu stronach boiska. Na kilka minut przed końcem wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się remisem (obie drużyny strzeliły jeszcze po jednej bramce). Jednak po dość kontrowersyjnej decyzji sędziego zawodnicy MM wykorzystali sytuację i wyszli na prowadzenie. Próba odrobienia strat przez ASDF nie powiodła się i na chwilę przed końcowym gwizdkiem stracili jeszcze jedną bramkę.
Kolejne spotkanie to starcie BSS oraz SKOKu. Po pierwszej połowie wszystko wskazywało na to, że to ci drudzy wyniosą z meczu zwycięskie trzy punkty, prowadzili bowiem do przerwy 3:1. Wynik mógł być jeszcze wyższy gdyby wykorzystali podyktowany rzut karny. W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie i drużynie BSS udało się wyrównać. SKOK miał jeszcze kilka okazji na wyjście na prowadzenie, jednak napastnicy zespołu mieli widoczne problemy ze skutecznością.
Następnie na płytę boiska wyszły zespoły Oknoplastu i RamZetu. Jak łatwo się domyśleć górę wzięło doświadczenie nad młodzieńczym zapałem. Oknoplast wygrał spotkanie. Jednak trzeba przyznać RamZetowi, że zagrali świetne spotkanie tego dnia i przysporzyli swoim przeciwnikom nie lada problemów. Mecz zakończył się wynikiem 6:3.
Ostatnią parą, jaka pojawiła się na boisku były drużyny KPP i PRO-Medu. Mimo, że KPP udało się wyjść na trzy bramkowe prowadzenie zawodnicy PRO-Medu nie postanowili odpuścić. Najpierw wyrównali a potem dołożyli jeszcze kilka trafień. Mecz zakończył się ich zwycięstwem 8:4.

Liga B

Spotkanie Transmisji.net i Saks-Polu było najbardziej zaskakującym tego dnia. Niespodziewanie, bardzo dobrze spisujący się Saks-pol, uległ swoim rywalom aż 5:1. Mecz nie był jednostronny, ale z całą pewnością to zawodnicy w zielonych trykotach przeważali na boisku. Byłoby to naprawdę miłe widowisko dla oka gdyby nie incydent z drugiej połowy meczu, który zakończył się wykluczeniem zawodnika transmisji do końca rundy.
Kolejne spotkanie to pojedynek lidera, Dobrego Znaku i Fashion Sportu. Młodym piłkarzom, jako jedynej drużynie zarówno w lidze A jak i B udało się wygrać wszystkie spotkania rozegrane do tej pory, tak było i tym razem. Jest to prawie pewny pretendent do awansu na koniec rozgrywek.
Spotkanie OSP Ręczaje i PO Powiat Wołomiński zostało zakończone walkowerem dla OSP(drużyna przeciwna nie stawiła się na meczu).