Dolcan Ząbki trzecią siłą w I lidze!

Piłkarze Dolcanu Ząbki kończą sezon 2013\14 na trzecim miejscu. To najwyższe miejsce w historii klubu. W ostatnich dwóch meczach tego sezonu gracze trenera Podolińskiego ograli na własnym boisku Puszczę Niepołomice 4:2, a w ostatnim meczu sezonu bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice.

Przed meczem z Puszczą pojawiła się informacja, że ten sezon będzie ostatnim Roberta Podolińskiego na ławce trenerskiej w Ząbkach. Wszyscy podziękowali szkoleniowcowi za trzy lata owocnej pracy. Początek spotkania dla miejscowych. Ostatni mecz przed własną publiką chcieli zakończyć wygraną. W ósmej minucie klub z Ząbek na prowadzenie wyprowadził Grzegorz Piesio. Napór gospodarzy w 18. minucie dał drugiego gola. Tym razem skuteczny był Szymon Matuszek. Było 2:0 i… gospodarze zgaśli. Puszcza była konkretniejsza, ale nieskuteczna. Natomiast miejscowi byli bezradni. W 41. minucie gracze trenera Wójtowicza zdobyli bramkę kontaktową. Tuż po przerwie Dolcan znów pokazywał kto jest w czołówce, a kto w dole tabeli. W 56. minucie na 3:1 trafił Paweł Tarnowski. Po tej bramce spotkanie się uspokoiło. Dolcan kontrolował mecz. W samej końcówce zawodnicy z Ząbek postarali się o jeszcze jednego gola. Zdobył go Grzegorz Piesio, trafiając tym samym po raz 13 w sezonie. W samej końcówce Puszcza zdobyła jeszcze jedną bramkę. Strzelił ją Paweł Moskwik. Po końcowym gwizdku rozległo się głośne ?dziękujemy? ze strony kibiców dla trenera Podolińskiego, który wygraną pożegnał się ze stadionem w Ząbkach. Ostatnim meczem Roberta Podolińskiego w roli trenera Dolcanu, było starcie z Chojniczanką Chojnice.

Już na samym początku kontuzji doznał Rafał Leszczyński, ostatnio będący rezerwowym. Chojniczanka chciała wygrać, aby nie patrzeć na innych w temacie utrzymania. Goście groźnie kontrowali. Dobrą akcją zakończoną strzałem popisał się Łukasz Sierpina. Druga połowa to ostrożna gra z obu stron, bez dużej ilości groźnych akcji. Oba kluby patrzyły na wynik, bo Dolcan chciał być trzeci na koniec sezonu, zaś Chojniczanka chciała na zapleczu ekstraklasy się utrzymać. W 90. minucie gracz gospodarzy Adam Duda mocno strzelił w poprzeczkę. I tyle dobrego o tym meczu. Dzięki temu, że Arka uległa Termalice, Dolcan znalazł się na trzecim miejscu w I lidze!!! Chojniczanka także utrzymała się w lidze.

Świetny sezon Dolcanu Ząbki. Tego chyba nikt się nie spodziewał. Mówiono o miejscu w pierwszej połowie tabeli, ale miejsce trzecie… Dzięki równej formie udało się wskoczyć na podium. Może w tej chwili trzecia lokata w I lidze nic nie daje, to jednak jest satysfakcja z wyprzedzenia Arki Gdynia, Olimpii Grudziądz czy Termalici Nieciecza. Trzeba mieć nadzieję, że nowy szkoleniowiec klubu z Ząbek utrzyma zespół w czołówce zaplecza ekstraklasy. I ewentualne straty kadrowe będą nadrobione a kibice nadal będą mogli cieszyć się z dobrej gry swoich ulubieńców.