Droga wojewódzka nr 634 w Ząbkach przebudowana

Ul. Ks. Skorupki w Ząbkach otwarta po przebudowie

Mieszkańcy Ząbek mogą już korzystać z przebudowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 634 – ul. ks. Skorupki. To jednak nie koniec inwestycji drogowych w powiecie wołomińskim. Wkrótce rozpocznie się przebudowa kolejnego 4,5-kilometrowego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 634 na odcinku od Kobyłki do Zielonki. Dziś w podpisaniu umowy z wykonawcą i otwarciu drogi wzięli udział m.in. marszałek Adam Struzik i dyrektor MZDW Grzegorz Obłękowski. W spotkaniu uczestniczyła też radna województwa Anna Brzezińska.

Jednym z priorytetów samorządu województwa mazowieckiego są remonty i modernizacje dróg wojewódzkich. Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, tylko w tym roku sejmik Mazowsza na budowę, modernizację, przebudowę i utrzymanie dróg wojewódzkich przeznaczy około 1 mld 150 mln zł. – Jedną z modernizowanych obecnie dróg jest droga wojewódzka nr 634 na terenie powiatu wołomińskiego. Zakończyliśmy właśnie przebudowę odcinka w Ząbkach, z którego mogą już korzystać mieszkańcy. Jednak nie zwalniamy tempa. Dziś podpisaliśmy umowę na drugi etap – od Kobyłki do Zielonki, na co przeznaczyliśmy do tej pory łącznie prawie 250 mln zł.

Otwarcie drogi wojewódzkiej nr 634                  

Zakończyła się przebudowa 1,3-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 634 w Ząbkach – ul. ks. Skorupki. Powstała nowa jezdnia z wydzielonymi pasami do lewoskrętów, ronda na skrzyżowaniach z ulicami Sosnową, Langiewicza i Wyzwolenia. Zbudowano chodniki i ciągi pieszo-rowerowe oraz lokalne drogi serwisowe.

Dokumentację projektową niezbędną do przebudowy drogi opracowało miasto Ząbki. Inwestycja została sfinansowana z budżetu samorządu województwa. Zarząd województwa przeznaczył na ten cel 29 mln zł.

Anna Brzezińska, przewodnicząca sejmikowej Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu, podkreśla, że inwestycja poprawi komfort zarówno kierowców, jak i pieszych. – Mieszkańcy Ząbek mogą już bezpiecznie korzystać z nowo otwartego odcinka drogi. Przed nami kolejny etap inwestycji, co w efekcie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drodze wojewódzkiej nr 634. 

Umowa na przebudowę odcinka od Kobyłki do Zielonki

Rusza drugi etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 634 w powiecie wołomińskim. Wkrótce rozpocznie się rozbudowa 4,5-kilometrowego odcinka od ul. Nadarzyńskiej do wiaduktu w Zielonce. Inwestycja obejmie rozbiórkę i budowę mostu w Zielonce oraz przebudowę skrzyżowań, zjazdów, wysp dzielących, zatok autobusowych oraz budowę kanalizacji deszczowej. Wzdłuż drogi powstaną nowe chodniki i drogi rowerowe, zostanie posadzona zieleń. Będzie też wybudowana sygnalizacja świetlna i oświetlenie drogowe. Koszt inwestycji to 105,3 mln zł. Wykonawcą robót jest firma Strabag Sp. z o.o.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 634 od Kobyłki do Zielonki jest kontynuacją pierwszego etapu realizacji inwestycji od al. Niepodległości w Wołominie do skrzyżowania z ul. Orląt Lwowskich w Kobyłce. Koszt pierwszego etapu to 142 mln zł. Łącznie zostanie przebudowany odcinek drogi 634 o długości 10 km za kwotę 247,3 mln zł. Prace potrwają trzy lata.

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Mazowsze dla gospodarki o obiegu zamkniętym

Mazowsze dla gospodarki o obiegu zamkniętym

Rozwój PSZOK-ów, zakup inteligentnych koszy do segregacji odpadów czy projekty proekologiczne – to część zadań, które otrzymały pieniądze z programu „Mazowsze dla gospodarki o [...]
0 komentarzy
Zabierz flagę Mazowsza i ruszaj w drogę. Wakacyjna przygoda, która może wygrać tysiące złotych

Zabierz flagę Mazowsza i ruszaj w drogę. Wakacyjna przygoda, która może wygrać tysiące złotych

Mazowsze inspiruje do odkrywania, podróżowania i dzielenia się wyjątkowymi chwilami. Tegoroczne wakacje mogą być nie tylko okazją do poznania nowych miejsc, ale także [...]
0 komentarzy
Jubileusz „Słonecznego” – 20 edycja połączeń Kolei Mazowieckich nad morze

Jubileusz „Słonecznego” – 20 edycja połączeń Kolei Mazowieckich nad morze

Wakacyjne połączenia Kolei Mazowieckich wracają na kolejowy szlak w wyjątkowej atmosferze. Nadchodząca edycja upłynie pod znakiem jubileuszu. Będzie to już 20 uruchomione połączenie [...]
0 komentarzy
Wianki dla Seniorów w Zielonce

Wianki dla Seniorów w Zielonce

Kolorowe wianki, muzyka i rozmowy w letniej atmosferze. W Domu Pomocy Społecznej w Zielonce odbył się piknik „Wianki dla Seniorów”, który zgromadził mieszkańców [...]
0 komentarzy

Mazowsze wspiera rozwój społeczności energetycznych – ponad 6,4 mln zł dla gmin

Samorząd Województwa Mazowieckiego uruchamia drugą edycję programu wsparcia lokalnej energetyki. W ramach „Mazowsze dla społeczności energetycznych 2026” do gmin trafi ponad 6,44 mln [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.