Dzień dziecka w Zielonce już w najbliższą sobotę

Dzień dziecka w Zielonce już w najbliższą sobotę

W najbliższą sobotę w Miejskim Parku Dębinki od godziny 13:00 na najmłodszych mieszkańców Zielonki czekać będzie ogrom atrakcji od torów przeszkód, warsztatów i pokazów po dmuchańce. Dzień zakończy się muzycznym koncertem zespołu Czereśnie.

Burmistrz Miasta Zielonka oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce zapraszają w sobotę 27 maja do udziału w Dniu Dziecka. Miejski Park Dębinki w godzinach 13:00-19:00 zamieni się w wielki plac zabaw. To będzie niezapomniany dzień pełen przygód, warsztatów i pokazów dla najmłodszych. OKiS przygotował wiele atrakcji, które sprawią, że Państwa dzieci będą się doskonale bawić w towarzystwie rówieśników.

Miejski Park Dębinki wypełnią wyczekiwane przez dzieci przez cały rok dmuchańce. Nie zabraknie także różnorodnych gier i zabaw. Zachęcamy do zapoznania się z programem atrakcji.

Program Dnia Dziecka
  • w godzinach 13:00 -18:00:

HARCMAGEDON – Hufiec ZHP Zielonka przygotuje tor przeszkód. Będzie to wyzwanie, które pozwoli przełamać lęki i sprawdzić swoją sprawność na takich przeszkodach jak skośna ścianka, slack line nad błotną kałużą, dywan z opon, pajęcza sieć czy przeciskanie przez wąski tunel. Jeśli ktoś nie lubi się brudzić, zmierzy się z mniej wymagającym torem przeszkód.

Warsztaty pierwszej pomocy – Ochotnicza Straż Pożarna oraz harcerze zorganizują warsztaty pierwszej pomocy dla dorosłych oraz „misiowy szpital”, w którym dzieci będą uczyły się jak opatrywać rany oraz reagować w sytuacji niebezpieczeństwa.

STRAŻAKIEM BYĆ! – Strażacy zaprezentują swoje wozy bojowe oraz przeszkolą najmłodszych z gaszenia ognia. Chętni będą mieli okazję ugasić kontrolowany przez strażaków pożar, a także sprawdzić się we wspinaczce na skrzynkach.

MINI GARAŻÓWKA – po sukcesie pierwszej garażówki zorganizowanej 13 maja, uznaliśmy, że Dzień Dziecka nie może obyć się bez tej inicjatywy. Zapraszamy do powtórzenia akcji właśnie 27 maja i stworzenia własnych stoisk „oddam – sprzedam – wymienię” z asortymentem dziecięcym. W specjalnie wyodrębnionym miejscu będą mogli Państwo zaprezentować swoją „ofertę”. Chętnych prosimy o zgłoszenie mailem pod adresem: zajecia@zielonka.pl. Regulamin mini garażówki dostępny jest na stronie OKiS.

  • w godzinach 15:00-16:30:

Szycie wiosennych ptaszków – pod okiem instruktora stworzycie własne latające zwierzątko, które na pamiątkę zabierzecie do domu.

Pokazy i eksperymenty naukowe – odkryjemy tajemnice świata nauki w ciekawej i atrakcyjnej formie. To stoisko będzie wypełnione przez pokazy i eksperymenty naukowe z suchym lodem i slime’em.

warsztaty muzyczne MALIGRAJKI –  zajęcia umuzykalniające pozwalają maluszkom i starszym dzieciom na rozpoczęcie przygody z muzyką. Czeka Państwa wspólne śpiewanie dziecięcych piosenek oraz łatwych ludowych przyśpiewek. Nauce będzie towarzyszyć zabawa z wykorzystaniem chust, piłeczek i instrumentów.

Nauka tricków z JOJO  pod okiem instruktora dowiemy się jak wykonywać sztuczki za pomocą zabawki jojo. Kto wie – może właśnie w sobotę ktoś odkryje swój nowy talent?

  • w godzinach 15:00-18:00:

KĄCIK MALUCHA – zajęcia muzyczne dla najmłodszych oraz uwielbiana przez dzieci sensoplastyka, czyli kolorowe szaleństwo, podczas którego można się wybrudzić do woli.

Warsztaty ceramiczne – jedne z najbardziej rozchwytywanych warsztatów dla dzieci z oferty Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce. W Dzień Dziecka zawita także do Parku Dębinki.

Biblioteka na kocyku – wśród zieleni miejskiej poznamy nowości książkowe dla dzieci. To właśnie na bibliotecznym kocyku najmłodsi będą mogli posłuchać ciekawych przygód wyczytanych z książek dostępnych na co dzień w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonce

Rodzinne warsztaty cyrkowe – do nauki cyrkowych sztuczek zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Sprawdzimy kto ma lepszą koordynację.

  • w godzinach 16:30-18:00

Sadzenie kwiatów i ozdabianiu doniczek – w trakcie warsztatu nauczymy się jak przesadzać rośliny, jak o nie dbać i jak je podlewać. Na koniec dzieci udekorują doniczki. Te wraz z posadzoną rośliną będą mogli Państwo zabrać ze sobą do domu.

Warsztaty tworzenia pacynek – podczas zajęć dzieci będą kompletowały elementy zabawki i przyczepiały je na rzep oraz przylepce. Po zakończeniu warsztatów uczestnicy zabiorą swoje kolorowe pacynki do domów.

Warsztaty BEATBOX-owe – warsztaty dla młodzieży, podczas których nauczycie się wydawania ustami nowych dźwięków.

ATRAKCJE NA SCENIE
  • 15:00 – 17:00 TALENT SHOW na scenie wystąpią w taneczno-muzycznych aranżacjach dzieci uczęszczające na zajęcia Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce. Zobaczymy także pokaz grupy tanecznej z Centrum Aktywności Seniora oraz pokaz Karate.
  • 17:00 – pokaz iluzji Magika Roba
  • 18:00 – koncert zespołu Czereśnie, który rozkręci atmosferę na całego!

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Zielonka - Spotkanie informacyjne dot. Programu dotacyjnego Czyste Powietrze

Zielonka – Spotkanie informacyjne dot. Programu dotacyjnego Czyste Powietrze

Już niebawem kolejne spotkanie informacyjne dotyczące rządowego programu dofinansowań Czyste Powietrze. W ramach tego programu można uzyskać dotację na termomodernizację budynku lub wymianę [...]
0 komentarzy
Zielonka - Festiwal Końca Lata

Zielonka – Festiwal Końca Lata

Zielonkowski festiwal, to wyjątkowa okazja na radosne pożegnanie lata i aktywne korzystanie z ostatnich ciepłych dni. Zachęcamy Państwa serdecznie do odwiedzenia Kolejowej 11, [...]
0 komentarzy
Zielonka - 30 Finał Akcji Sprzątania Świata na Gliniankach

Zielonka – 30 Finał Akcji Sprzątania Świata na Gliniankach

W minioną niedzielę na plaży Glinianek pojawili się ciekawi goście. Płetwonurkowie z Grupy Eksplorującej Podwarszawskie Nurkowiska na zielonkowskich stawach zorganizowali 30 Finał Akcji [...]
0 komentarzy
Zielonka - Piknik ekologiczny w Szkole Podstawowej nr 1

Zielonka – Piknik ekologiczny w Szkole Podstawowej nr 1

W najbliższy piątek w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się wyjątkowy piknik ekologiczny. Tego dnia społeczność szkolna bawiąc się i integrując będzie miała [...]
0 komentarzy
Zielonka - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Zielonka – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września obchodzimy wyjątkowe święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka! Z tej okazji Burmistrz Kamil Michał Iwandowski wraz z Sekretarz miasta Renatą Jóźwiak odwiedzili [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.