Edward M. Urbanowski – Klakierzy

Z wiosną, krew w żyłach wielu radnych zawrzała! Słońce wyzwoliło w nich energię i liczne pomysły na poprawę warunków życia ich ukochanego elektoratu. Póki co, nic nie uchwalili, słychać zaś o kłótniach, pomówieniach i walce o stołki. Ale to chyba tak musi być w roku wyborczym do parlamentu. Rządzące w kilku gminach naszego powiatu Prawo i Sprawiedliwość stoi przed trudnym zadaniem. Musi przekonać wyborców Jarosława Kaczyńskiego, że jeszcze raz warto oddać głos na polityków z nim związanych, gdyż już nie pamięć o smoleńskiej tragedii zadecyduje o wyborczym wyniku a efekty pracy, np. Pana Ryszarda Madziara w Wołominie. Stąd ta aktywność.
Od kilku miesięcy zwracam uwagę władz Wołomina na pilną potrzebę przygotowania programu budowy mieszkań komunalnych i socjalnych. Lecz Pan burmistrz, jak i jego otoczenie, w licznych wywiadach prasowych nawet się nie zająknęli o potrzebie rozwiązania tego wstydliwego dla miasta problemu. Nie ?zauważyli?, że wśród nas żyją setki rodzin w warunkach urągających elementarnym wymogom higieny, komfortu i bezpieczeństwa. Rzeczywiście, ci ludzie nie głosują, nawet na PiS, ale to nie może oznaczać, że ich problemów nie zauważają włodarze miasta! W pierwszych dniach marca zginęły w pożarze mieszkania socjalnego przy ulicy Litewskiej w Wołominie dwie, takie właśnie, osoby. Nieszczęśliwy wypadek, zdarza się. Minęło już dwa tygodnie od tego tragicznego wydarzenia a Pan burmistrz, Ryszard Madziar, dalej nie widzi potrzeby zajęcia się budownictwem komunalnym i socjalnym! Nic się nie stało? W to miejsce proponuje nam reorganizację i szeroką wymianę kadr w urzędzie i instytucjach gminnych a na deser… dialog z każdym, kto będzie miał na to ochotę. Powiem krótko: dzieci i mieszkań z tego nie będzie!
Dla PiS to będą ważne wybory. Musi utrzymać drugą pozycję w rankingu partii politycznych, gdyż tylko taki wynik będzie pozwalał tej partii myśleć o powrocie do władzy. Lecz podobny cel wyznaczył sobie również i Sojusz Lewicy Demokratycznej Grzegorza Napieralskiego. Też chce być drugi i współrządzić! Ku przerażeniu polityków PiS, niewiele mu brakuje by to osiągnąć. W którymś z sondaży, SLD zbliżyło się do PiS na dwa punkty procentowe! A jak się okaże, że to jednak Prawo i Sprawiedliwość ponosi polityczną odpowiedzialność za gwałtowny wzrost cen paliw i cukru na polskim rynku wewnętrznym, to już nic nie uchroni tej partii od porażki. To bowiem PiS, z końcem roku, zaczął ?przygotowywać? polskie społeczeństwo do wysokich podwyżek chleba, benzyny i cukru. Nie wiedzieć czemu, każdy z tych produktów miał kosztować po 5 złotych. Z chlebem nie wyszło, bo nie może leżeć, za to pomysł na drogi cukier bardzo szybko podchwycili ?znajomi królika?. W styczniu cena buraka cukrowego w skupie wynosiła 0,93 zł zaś cukru 3,2 zł za jeden kilogram. W końcu lutego burak staniał do 0,66 zł a cukier… zdrożał do 5 złotych! Podobnie jest i z ceną benzyny. Rośnie szybciej od cen surowca. Już wyraźnie widać, że jest to przekręt przy podniesionej kurtynie a na widowni tylko PiS bije brawo!
Wybory wyborami, lecz chyba nie za taką cenę.

60 przemyśleń nt. „Edward M. Urbanowski – Klakierzy

 1. Nie można tolerować takiej podłości jaka prezentuje tu Alicja. Ona stale jest w krainie koszmarów i tymi koszmarami nas raczy. Obrażanie Andrzeja Żelezika przez prostaków jest czymś najobrzydliwszym. Jest tam wpis jakiegoś tam mądrali drwiącego sobie z wykształcenia. Otóż chcę ci debilu powiedzieć, że już dostać się na MEiL było większą sztuką niż niejeden wydział ukończyć, ale żeby to wiedzieć trzeba było tam być a żeby tam byc trzeba było mieć wiedzę i tu sie kóło zamyka. Nie szanuje wykształcenia głupiec, który sam nic nie wie i ten stan swej głupoty za największą mądrość uważa. Proszę, zwracam sie do dyskutantów- zacznijcie zachowywać się jak ludzie, czy nie zauważacie, że kryjąc się za pseudonimami i rzucając obelgi, zachowujecie sie jak tchórze. Na temat niejakiej Alicji wypowiadał sie nie będę bo to przykład wyjątkowej podłości i prostactwa. Jeśli to schorzenie to trzeba leczyć jeśli nie to niestety jedynym lekarstwem jest bojkot.

 2. agent – dałeś popis kultury i dobrego wychowania. Zapomniałeś dodać że na MEL szli dzieci z dobrym rodowodem, a poglądy ikony i jego wypowiedzi” niech czołg zostanie, tylko zmieńmy tablicę bo ma fałszywy tekst” to tak jakby doić byka i dziwić się że mleka nie daje. Co byś nie napisał to ta ikona dała przyzwolenie i sama uczestniczyła w budowie i odsłonięciu pomnika bolszewików w Ossowie. To jest fakt on i wójt to duet władzy o czerwonych korzeniach. Czyny to potwierdziły.Nie chcę ostrzej tego nazywać bo przyrównam się do tego zgnilstwa co za etaty, forsę i tytuły sprzedali by matkę Polskę.Znam lepsze wydziały uczelni tam też dzieci kacyków z łatwością się dostawały i co z tego. Pracowali u tatusiów lub bogatych teściów bo nijak w rzeczywistości nie mogli się połapać. Jedni szli do seminarium licząc że tam się odnajdą i zrobią karierę na nieszczęście Kościoła a było ich wielu , inni szli w politykę licząc na wiecznie żywą PZPR.

 3. Dla mnie argumenty Alicji i fantoma są żadne i nie przekonują mnie. Wiem na pewno, że ten, którego cenię, ze Stolarki za przywłaszczenie wiertarki czy czegoś tam nie wyleciał z pracy, a potem fakt ten rozgłaszał jako prześladowania polityczne, a dziś jako pierwszy święty wołomińaki patriota występuje i pomniki chce stawiać i tablice po kościołach wieszać – nie dokładając do tego złotówki. Z takimi osobami o poglądach, formie wypowiedzi zbliżonymi do Alicji i fantoma, pseudo-patriotami nie będę dyskutować.
  Ich „patriotyczne” argumenty pełne nienawiści mnie śmieszą

 4. „Wołominiak” a Ty jakąś szkołę skończyłeś? Z Twojej wypowiedzi wynika, że nie i dlatego masz do wszystkich pretensję.

 5. Jola jestem tego samego zdania co Ty. Znam historię tego „wielkiego budowniczego pomników” , znam wydarzenia ze Stolarki z tamtych czasów i wiem że to wyjątkowo cyniczny typ. Dziwi mnie, że znajduje w Wołominie liczne grono wielbicieli, są to głównie różnego typu „ludzie niespełnieni” tropiciele spiskowej teorii dziejów, tzw. „prawicowcy”. Dziwi mnie, że księża z nim „kolaborują” tym samym autoryzując jego kłamstwa. Szkoda, bo Kościół nie jest własnością księży i ma rolę SŁUŻEBNĄ o czym księża zapominają albo są przekonani, że „ciemny lud to kupi”.

 6. Zgadzam się z agentem co do ,,wielkiego budowniczego,,i jego charakteru, ale jego grono już jest niewielkie. Miał co prawda kilku zwolenników ale skutecznie większość z nich zraził do siebie. Doszły też mnie wieści że księża w większości także nie popierają jego wspaniałych pomysłów. Pomnik pamnięci wydarzeń w smoleńsku nie powstanie. Ksiądz dziekan nie poparł pomysłu. Mimo że wspomniany budowniczy to wydarzenie i odsłonięcie ogłosił na dzień 10 kwietnia na łamach swojej gazetki i kilku innych pism oraz w internecie .
  SŁUŻEBNA ROLA tego pana już się zakończyła.
  Tylko temu panu wydaje się jeszcze że odgrywa jakąś znaczącą rolę w mieście ale tak naprawdę traktowany jest jak zepsute powietrze. Ostatnio często widuję go u nowego burmistrza ale i ten zaczyna miec dość jego samego i jego pomysłów.

 7. Ale pojechali-blady strach padłna agenture i ich popleczników.
  Tylko kto na kogo tu donosi?

 8. No jak „wołominiak” skończyłeś jakąś szkołę ? Pytam po raz drugi. Jak cos piszesz to pisz o co ci chodzi bo takim jezykiem półsłówek to sobie możesz pogadac ze swoimi kumplami jeśli ich masz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.