Edward M. Urbanowski: W imię ideologii

Edward M. Urbanowski

W dniu 8 sierpnia, abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski opublikował oświadczenie ws. LGBT. Oto pełna jego treść:
– Pomimo wakacji, które powinny być czasem odpoczynku i refleksji nad pięknem natury stworzonej przez Boga, w kraju rozgorzały polemiki odnośnie do ?ideologii LGBT? (gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transseksualnych). Ma to zapewne związek z ofensywą środowisk LGBT i ze znaczącym wzrostem liczby tzw. marszów równości organizowanych w naszym kraju, a także z zaplanowanym przez niektóre samorządy wprowadzeniem po wakacjach do programów szkolnych nowego, zgodnego z założeniami tej ideologii, podejścia do edukacji seksualnej.
– Osoby przynależące do środowisk tzw. mniejszości seksualnych są naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które również chce doprowadzić do zbawienia. Szacunek dla konkretnych osób nie może jednak prowadzić do akceptacji ideologii, która stawia sobie za cel przeprowadzenie rewolucji w zakresie społecznych obyczajów i międzyosobowych relacji. ?Ta rewolucja w obyczajach i moralności ? podkreśla papież Franciszek ? często wymachuje ?flagą wolności?, ale w rzeczywistości przyniosła dewastację duchową
i materialną niezliczonym ludzkim istotom, szczególnie najbardziej narażonym? (Watykan, 17.11.2014).
– Stąd mój apel do władz samorządowych o niepodejmowanie decyzji, które ? pod pozorem przeciwdziałania dyskryminacji ? skrywałyby ideologię zaprzeczającą naturalnej różnicy płci i komplementarności mężczyzn i kobiet. Apeluję także do parlamentarzystów, aby oparli się dalekosiężnym planom środowisk LGBT polegającym na zmianie polskiego prawa na rzecz wprowadzenia tzw. ?małżeństw homoseksualnych? oraz możliwości adopcji przez nie dzieci.
– Fala krytyki, która dotknęła metropolitę krakowskiego, arcybiskupa i profesora, a także reakcje pracodawców wobec osób wyrażających swoją dezaprobatę wobec ideologii LGBT, świadczą o zakorzenionym w pewnych środowiskach totalitaryzmie światopoglądowym, polegającym na usuwaniu poza sferę obszaru wolności ludzi myślących inaczej. Do wszystkich ludzi dobrej woli apeluję więc o stosowanie zasady niedyskryminacji w publicznej dyskusji nie tylko wobec zwolenników wspomnianej ideologii, ale o dopuszczenie na równych prawach do debaty także jej przeciwników.
W dwa dni później, 10 sierpnia, w poznańskim klubie Punto odbył się konkurs – wybory Miss Lesbian Poland 2019 oraz Mr Gay Poland 2019, którego celem miało być ?promowanie pozytywnych postaw oraz tolerancji i akceptacji”. A jak było?
Jak podała w środę, 14 sierpnia, TVP Poznań, relacja fotograficzna z imprezy została opublikowana na stronie internetowej klubu, część zdjęć pojawiła się też na prywatnym profilu na jednym z portali społecznościowych.
Widać na nich dmuchaną lalkę, która w miejscu twarzy ma przyklejone zdjęcie metropolity krakowskiego. Na jednym ze zdjęć ?drag queen Mariolkaa Rebell? trzyma w jednej ręce kukłę, a drugą mocno wbija w okolice jej gardła. Na koszulce ma czerwone plamy przypominające krew. Wokół tłum rozbawionych uczestników imprezy!
Tu nasuwa się oczywiste skojarzenie. To obraz przypominający mi egzekucje przeciwników ideowych Państwa Islamskiego, których mordowano – przed kamerą – podrzynając im gardła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.