Edward M. Urbanowski: Władysław

Edward M. Urbanowski

Za dwa miesiące wybory prezydenckie. Najwyższy więc czas, by się zastanowić na którego z kandydatów oddać swój głos. Zwłaszcza w pierwszej turze. Mój wybór to Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. Polak, patriota, lekarz, ojciec rodziny.

– Chcę być prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej, chcę być prezydentem wszystkich Polaków.
– Patriotyzm to jest miłość do naszej ukochanej ojczyzny, do Polski. Ale miłość wyraża się nie tylko przez wspaniałe rzeczy jak wywieszenie flagi, odśpiewanie hymnu, święta narodowe. Miłość do ojczyzny to codzienna praca, miłość do ojczyzny to stawianie na taki rozwój Polski, który gwarantuje bezpieczeństwo. Dzisiaj miejsce Polski i bezpieczeństwo Polski i jej rozwój, czyli wypełnienie patriotyzmu, to jest silna obecność w Unii Europejskiej.
– Dziś w Polsce nie ma ważniejszej sprawy niż zdrowie Polaków. Mówię to w szczególnym momencie, kiedy martwimy się o to bezpieczeństwo, kiedy całą Europę i świat zalewa nowy wirus.
– Jako prezydent przeprowadzę Polskę przez reformę ochrony zdrowia. Doprowadzę do prawdziwej zmiany w ochronie zdrowia. Doprowadzę do tego, że system będzie dla pacjenta, a nie pacjent dla systemu.
– Zobowiązuję się, że jako prezydent przedstawię i wprowadzę ustawę o emeryturze bez podatku.
– Ja chciałbym uświadomić emerytom, że sobie sami sfinansowali 13. emeryturę i sfinansują 14., bo to z waszych podatków pochodzi ta emerytura!
– Uważam, że pilniejsze jest to, żeby senior mógł pójść na spacer, do lekarza i znaleźć tam pomoc, niż budowanie za miliardy złotych ogromnego lotniska!
– Dużo ważniejsze od wyprowadzenia religii ze szkoły jest wyprowadzenie polityki z Kościoła.
– Jako prezydent będę strzegł chrześcijańskiego dorobku Rzeczpospolitej, ale będę też szanował wszystkie wyznania. Państwa muszą pozostać świeckie, bo te wyznaniowe źle kończą.
– W sprawach wiary będę słuchał każdego wikarego. W sprawach polityki nie będę słuchał żadnego biskupa!
– Młodzi ludzie będą mogli na nas liczyć! Oni potrzebują nadziei na to, że warto zostać w Polsce, można tutaj otworzyć swój biznes, można iść do godnej pracy. Państwo będzie pomagać, a nie przeszkadzać. I da też wolność – tyle, ile może.
– Proponuję program mieszkaniowy ?Własny kąt?, w którym będzie można uzyskać 50 tys. zł jako wsparcie na kredyt mieszkaniowy, żeby mieć zdolność kredytową.
– To jest program, których zachęci do pozostawania w najmniejszych nawet miejscowościach. On nie wykluczy polskiej wsi, bo będzie można uzyskać kredyt na zakup mieszkania, a może na budowę domu.
– Powstanie prezydencki fundusz stypendialny. Fundusz polegałby na tym, że co miesiąc 1000 zł dla studenta, ale pod jednym warunkiem: że 10 lat po studiach zostanie w Polsce, będzie tu pracował i będzie płacił podatki. To jest inwestycja!
– Przyjmuję pakiet obywatelski Pawła Kukiza i traktuję go jak własny. Nie zakończymy tej wojny, jeżeli nie będzie dnia referendalnego, jeżeli nie będzie zmiany ordynacji wyborczej, jeżeli nie będzie prawdziwej reformy wymiaru sprawiedliwości z sędziami pokoju, z Prokuratorem Generalnym wybieranym w wyborach powszechnych.
– Będę prezydentem aktywnym, który będzie dbał o wszystkich obywateli, niezależnie od ich wieku, miejsca pochodzenia, statusu materialnego, poglądów, światopoglądu. To jest wpisane w tę funkcję. Ten, kto tego nie rozumie, nie powinien zostać prezydentem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.