FINAL 4 Pucharu ZPRP Młodziczek dla KPR ?ROKiS? Radzymin

W dniach 26-28 maja 2017r. Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu oraz KPR ?ROKiS? Radzymin były organizatorem 1/4 Finału Pucharu ZPRP Młodziczek (Mistrzostwa Polski Młodziczek).

Do Radzymina pod koniec maja przyjechały zespoły z Kwidzyna, Zabrza i Chorzowa. W pierwszym dniu zawodów radzyminianki pokonały zespół UKS PR Ruch Chorzów 23:19.
Kolejnego dnia grałyśmy z zespołem MTS Kwidzyn, w którym to musiałyśmy uznać wyższość zespołu z Pomorza -mecz zakończył się wynikiem 24:27 na korzyść przeciwniczek.
O ewentualnym awansie do kolejnego etapu rozgrywek zadecydować miał mecz z Mistrzem Województwa Śląskiego- zespołem SPR Pogoń 1945 Zabrze.
? W niedzielę dziewczyny wyszły na boisko skoncentrowane i nastawione na zwycięstwo. Spotkanie było bardzo wyrównane ? do przerwy było 6:6. Decydujący był początek drugiej połowy meczu, gdzie rzuciłyśmy osiem  bramek, tracąc jedną, a na tablicy wyników było 14:7 (35 minuta meczu) ? w tym momencie wdarł się mały ?chaos? ? posypały się kary 2- minutowe i w 44. minucie meczu wynik nam stopniał do 16:14 ? trzeba było uspokoić całą sytuację. Ostatnie pięć minut meczu zadecydowało o zwycięstwie ? zdobyłyśmy sześć bramek ? tracąc jedną.
I pomimo 18 minut ? łącznie spędzonych na ławce kar ? mecz zakończył się wynikiem 22:15 dla Radzymina!!! ? mówi trenerka radzyminianek.
? Zajęłyśmy II miejsce w turnieju, które dało nam awans do Finałów Pucharu ZPRP Młodziczek ? turniej ten zostanie rozegrany w dniach 9-10 czerwca 2017r. Do Finału Pucharu ZPRP Młodziczek poza naszym zespołem awans uzyskały zespoły: MTS Kwidzyn, ROXA Lublin oraz UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno.
W meczu półfinałowym zmierzymy się z zespołem ROXA Lublin- Mistrzem Województwa Lubelskiego- od wyniku tego meczu będzie zależało czy radzyminianki będą walczyły o medal złoty
(w przypadku wygranej), czy o brązowy (w przypadku przegranej) ? dodaje.
Skład zespołu: Derlacz Jolanta, Dmowska Milena, Jankowska Paulina, Jarząbek Julia, Kowalska Sandra, Matusiak Aleksandra, Przedwojewska Paulina, Smolarz-Tymoszuk Wiktoria, Stępniak Justyna, Szczepanek Klaudia, Szczepanek Oliwia, Świerżewska Justyna, Wojcieszkiewicz Karolina, Wyszyńska Wiktoria, Żmijewska Natalia. Trenerki Ewa Filipek i Agnieszka Wardakowska.
Zespół i jego trenerzy dziękują: Panu Mirosławowi Jusińskiemu za pomoc przy organizacji turnieju, Panu Burmistrzowi, Rodzicom i wszystkim kibicom za liczne przybycie do hali ROKiS i dopingowanie naszym dziewczynom oraz wszystkim szkoleniowcom, którzy przyczynili się do sukcesu dziewcząt-Ewie Filipek, Agnieszce Wardakowskiej, Monice Sawickiej, oraz Dominice Wardakowskiej za przygotowanie sprawnościowe dziewcząt.
Szkolenie zespołów jest wspierane przez Powiat Wołomiński i Gminę Radzymin w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą: ?Szkolenie sportowe oraz prowadzenie działalności sekcji piłki ręcznej w Radzyminie w 2017 r.?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.