Finał LOTTO Poland Bike Marathon 2023 w warszawskim Wawrze

Piękny finał! Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon 2023 dojechał do mety. Jubileuszowy 15. sezon wyścigów MTB, organizowanych przez Grzegorza Wajsa, finiszował tradycyjnie w warszawskim Wawrze. Frekwencja imponująca. W ostatnim w tym roku finałowym 15. etapie rywalizowało aż 600 miłośników dwóch kółek. Potężny peleton!

– Wawer to jedna z najmocniejszych lokalizacji Poland Bike, jest tu wyjątkowy „kolarski klimat” – podkreślił Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Ta warszawska dzielnica już dwunasty raz z rzędu była gospodarzem finału naszego cyklu i znów przyciągnęła mnóstwo amatorów na rowerach górskich.

Wawerskie trasy LOTTO Poland Bike Marathon prowadziły przez Mazowiecki Park Krajobrazowy, wykorzystując m.in. pierwszy, profesjonalny szlak MTB w Warszawie i jej okolicach, stworzony przez dzielnicę Wawer i ekipę Poland Bike.

– Wawerski Szlak MTB jest miejscem doskonale już znanym przez amatorów MTB – mówił Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Co roku zapraszamy kolarzy do Wawra na teren niezwykle malowniczy, ale i dość wymagający, obfitujący w sporo technicznych zjazdów i podjazdów.

Na dystansie MAX (51 km) nie było mocnych na Karola Sładka (7R Rowmix Team), który wyprzedził Aleksandra Piecha (Kotliny) i Petera Nowackiego (Ośka Warszawa). Wśród kobiet wygrała Sylwia Tkaczyk (Damovo Bike Team), przed Barbarą Marcelewicz (Marceli-Rower.Biz) i Sylwią Zduniak (Mybike.pl).

Trasę MINI (28 km) najszybciej pokonał Michał Gruca, przed Antonim Mrowińskim (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team) i Stefanem Mandesem (Warszawski Klub Kolarski). W gronie kobiet triumfowała Katarzyna Skura (MCP & Toyota Grupa Cygan), wyprzedzając Klarę Troficką (Warszawa) i Annę Magoń (Bike Fun Legionowo).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (7,5 km). Zwyciężył Hieronim Kwartnik (UKK Huragan Wołomin), przed Bartłomiejem Sobiechem (CSS Kurpie) i Fabianem Kocem (Kamyk Radzymin MTB Team), a w rywalizacji dziewcząt najlepsza była Wilhelmina Macnar (UKK Huragan Wołomin), przed Zofią Prugar (UKS Kolarz Nadarzyn) i Zuzanną Błazucką (CNC Warszawa Blaze Technology).

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM wygrał Mybike.pl, przed Marceli-Rower.Biz i Grupą ANG, natomiast w punktacji MINI TEAM triumfował Warszawski Klub Kolarski, przed Kamyk Radzymin MTB Team i MCP & Toyota Grupa Cygan. W młodzieżowej klasyfikacji FAN TEAM zwyciężył UKK Huragan Wołomin, przed UKS Kolarz Nadarzyn i Warszawskim Klubem Kolarskim, a w punktacji rodzinnej wygrała rodzina Luszków, przed Kołaczami i Mireckimi.

Finał LOTTO Poland Bike Marathon 2023 w warszawskim Wawrze został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Burmistrz Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Dzielnica Wawer m.st. Warszawy i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

– To był finałowy etap godny finału sezonu, ze świetną frekwencją i atmosferą – podkreślił Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Dziękuję wszystkim kolarzom i już dziś zapraszam amatorów MTB na kolejny sezon, do zobaczenia!

Teraz czas na efektowne zwieńczenie i podsumowanie sezonu. Gala Finałowa LOTTO Poland Bike Marathon 2023 odbędzie się w niedzielę 22 października 2023 w sali widowiskowej Wawerskiego Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a w warszawskim Wawrze. Początek o godz. 16:00. Dekoracja klasyfikacji generalnej obejmie po 6 najlepszych osób z każdej kategorii wiekowej na wszystkich dystansach oraz po 6 najlepszych rodzin i drużyn. Będą też nagrody specjalne, m.in. koszulki kolarskie Orzeł Poland Bike i pamiątkowe trofea.

UWAGA. To jeszcze nie koniec sezonu wyścigowego z Poland Bike. W niedzielę 29 października w Warszawie przy Centrum Olimpijskim PKOl zadebiutuje kolarska impreza dla amatorów pod hasłem Muzeum Sportu Poland Bike 2023, organizowana przy współpracy z warszawskim Muzeum Sportu i Turystyki. To będzie rywalizacja na krótkiej, widowiskowej rundzie terenowej, pokonywanej wielokrotnie. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

 

Więcej informacji z Mazowsza

Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Legionowskim i Nowodworskim

W dniach od  19 do 31 lipca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Legionowskiego i Nowodworskiego. Obszar Data rozpoczęcia [...]
0 komentarzy
60 mln zł na nowy program „Pierwszy dzienny opiekun w gminie”

60 mln zł na nowy program „Pierwszy dzienny opiekun w gminie”

W 1046 gminach w Polsce, czyli w prawie połowie, nie ma żadnej formy opieki dla dzieci w wieku do lat 3. W województwie mazowieckim [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Bon energetyczny 2024

Bon energetyczny to jednorazowe świadczenie pieniężne dla gospodarstw domowych, których przeciętne dochody netto w 2023 roku nie przekroczyły 2500 zł na osobę w [...]
0 komentarzy
Radni województwa przyznali blisko 46 mln zł szpitalom, instytucjom kultury i szkołom

Radni województwa przyznali blisko 46 mln zł szpitalom, instytucjom kultury i szkołom

Podczas dzisiejszej sesji sejmiku radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu dodatkowych środków szpitalom, instytucjom kultury i szkołom. Blisko 46 mln zł zostanie przeznaczonych [...]
0 komentarzy

„Startuj z Mazowsza” – dodatkowy czas na zgłoszenia

Termin zgłoszeń do konkursu „Startuj z Mazowsza” został przedłużony do 31 lipca. Warto skorzystać z dodatkowego czasu i zaprezentować swój startup, bo pula [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.