Finał Wielkich Turniejów Noworocznych AMP GOOL!

Szósta edycja Wielkich Turniejów Noworocznych Klubu Sportowego Akademia Młodego Piłkarza GOOL już za nami ! Finał tych Mistrzostw odbył się w ubiegłą sobotę na hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Wołominie. Turniejowi przyświecał cel ukazania, jak najmłodsi mogą wykorzystywać swoje umiejętności, jednocześnie dopełniając się we wspólnocie i grze zespołowej. Drużynowe osiągnięcia były motywacją i wzmocnieniem więzi, pobudzając tym samym radosne relacje wśród najmłodszych. Całemu przedsięwzięciu towarzyszył patronat Burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan oraz Starosty Powiatu Wołomińskiego Kazimierza Rakowskiego. Partnerem Finału był Zakład Energetyki Cieplnej w Wołominie.

w Turnieju Finałowym wzięło łącznie udział 15 drużyn w czterech kategoriach wiekowych: 2010/2009, 2008/2007, 2006/2005 oraz 2004/2003. Zakwalifikowały się do niego Zwycięzcy Turniejów Eliminacyjnych z Ostrowi Mazowieckiej, Stanisławowa Pierwszego, Tłuszcza oraz Małkini Górnej, które zostały rozegrane 17 oraz 24 Stycznia br. Łącznie we wszystkich Turniejach wzięło udział blisko 60 drużyn.

2016-02-24_134755

Oprócz wielu emocji, które towarzyszyły rozgrywkom były także emocje poza boiskowe. Loterie fantowe, a w nich takie nagrody jak: piłka z podpisem zawodnika Legii Warszawa Igora Lewczuka, a także koszulka z autografem Reprezentanta Polski Macieja Rybusa spowodowały nie lada atrakcje głównie wśród rodziców. Podczas Finału swoje show dwukrotnie zaprezentował Mistrz Polski oraz finalista Mistrzostw Świata w Freestyle Football ? Dawid Krzyżowski !

Zawodnicy kategorii 2010/2009, 2008/2007, 2006/2005 grali w systemie pucharowym. Drużyny najpierw walczyły w półfinałach, a następnie w meczach o pierwsze i trzecie miejsce.

Jako pierwsi swoje mecze rozegrali najmłodsi zawodnicy Akademii. W kategorii 2010/2009 wygrali zawodnicy z AMP Duczki pokonując w finale drużynę z Ostrowi Mazowieckiej. Najlepszym zawodnikiem okazał się Kostrzewa Jaś z AMP Stanisławów Pierwszy, najlepszym bramkarzem został Bronowicz Oliwier z AMP Ostrów Mazowiecka, natomiast królem strzelców okrzyknięto Roguskiego Bartosza z AMP Duczki.

2016-02-24_152800

Drużyny z kategorii 2008/2007: AMP Legionowo, AMP Wyszków, AMP Małkinia, AMP Tłuszcz oraz 2006/2005: AMP Stanisławów Pierwszy, AMP Sadowne, AMP Małkinia, AMP Duczki rozgrywały swoje mecze naprzemiennie. W kategorii 2008/2007 w meczu o trzecie miejsce zwyciężyli zawodnicy AMP Małkinia Górna pokonując AMP Legionowo w rzutach karnych 3:1. Zwycięstwo zapewniła sobie drużyna z Wyszkowa, która w ostatniej minucie strzeliła bramkę Akademii z Tłuszcza. Królem strzelców został Mowel Kamil z AMP Małkinia Górna, MVP turnieju okazał się Królikowski Jan z AMP Tłuszcz, a za najlepszego bramkarza uznano Trybalskiego Michała z AMP Wyszków.

W kategorii 2006/2005 trzecie miejsce ponownie zajęła drużyna z Małkini. Drugi raz zwyciężyli zawodnicy z AMP Duczki pokonując w rzutach karnych zawodników z Stanisławowa Pierwszego. Z tej kategorii wiekowej została wyłoniona najlepsza zawodniczka Turnieju Finałowego ? Więckiewicz Maria z AMP Duczki. Pomimo, że drużyna ze Stanisławowa Pierwszego zajęła drugie miejsce, wyłoniono z niej najlepszego bramkarza ? Bulge Maciej ? oraz króla strzelców ? Kleindienst Krystian. Najlepszym zawodnikiem turnieju finałowego okrzyknięto Dawidczyka Jakuba z Małkini Górnej.

Ostatnim punktem programu były rozgrywki najstarszych zawodników, piłkarzy z rocznika 2003/2004. Drużyny z Duczek, Małkini oraz Leśniakowizny grały w systemie każdy z każdym. Zwyciężyła Akademia z Małkini Górnej. Drugie miejsce zajęła drużyna z AMP Leśniakowizna, natomiast na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy z Duczek. Królem strzelców tej kategorii wiekowej został Waś Jakub z AMP Leśniakowizna, natomiast najlepszym bramkarzem okrzyknięto Siemieniewicza Jakuba z Akademii z Duczek. Za MVP turnieju wybrano Romanowskiego Przemysława z Leśniakowizny.

Oczywiście najważniejszym założeniem organizatorów było, aby nikt z Turnieju nie wyszedł przegranym. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i pamiątkowe nagrody. Dodatkowo wyróżniający zawodnicy dostali nagrody indywidualne.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim patronom i darczyńcom zaangażowanym w przygotowania tego dużego wydarzenia sportowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.