Huragan lepszy w meczu na szczycie

W rozegranym 20 stycznia w Wołominie meczu o mistrzostwo ligi wojewódzkiej w koszykówce juniorek U – 18, zespół UKS Huragan pokonał SKS 12 I Warszawa 77:64 (27:17, 24:22, 9:11, 17:14).

W wołomińskiej hali w środowy wieczór spotkały się niewątpliwie dwie najlepsze drużyny tegorocznych rozgrywek wojewódzkich w koszykówce juniorek, tj. miejscowy UKS Huragan i SKS 12 I Warszawa. Oba zespoły w lidze nie mają sobie równych i dlatego, choć do końca pozostało jeszcze kilka kolejek, mecz ten praktycznie decydował o tytule mistrza województwa. Pierwsze spotkanie tych drużyn rozegrane w pierwszej rundzie w Warszawie zakończyło się 10-punktowym zwycięstwem SKS 77:67. Stąd wołominianki, żeby wyprzedzić rywalki musiały wygrać rewanż różnicą co najmniej 11 punktów, gdyż w wypadku uzyskania przez obie ekipy na końcu rozgrywek jednakowej ilości punktów (co jest bardzo prawdopodobne), o kolejności decydować będzie bilans ich bezpośrednich meczów.

Początek pierwszej kwarty był bardzo obiecujący dla drużyny UKS Huragan. Objęła ona od razu prowadzenie 7:0, które w dalszej części kwarty jeszcze powiększyła, zwyciężając w niej 27:17. Schody zaczęły się jednak w drugiej kwarcie, a zwłaszcza w jej pierwszej części. Warszawianki, niesione dopingiem przybyłej do Wołomina kilkudziesięcioosobowej grupy swoich kibiców, zdołały w 17 min. doprowadzić do wyrównania 39:39. Wtedy rozpoczął się prawdziwy bój, w którym wielką wolę walki i determinację zaprezentowały nasze dziewczyny. Nie mając żadnego wsparcia ze strony miejscowych kibiców, których praktycznie nie było, w ciągu 3 ostatnich minut drugiej kwarty zdobyły 12 punktów, nie tracąc żadnego. Był to chyba przełomowy moment tego meczu. Po przerwie bowiem przez cały czas trwała z obu stron niezwykle zażarta walka, jednak koszykarki Huraganu ani razu nie dopuściły, żeby ich przewaga zmalała znacznie poniżej 10 punktów. W czwartej kwarcie natomiast same w pewnym momencie uzyskały 19-punktowe prowadzenie, które w samej końcówce nieco stopniało, ale przyniosło ostatecznie w pełni satysfakcjonujące zespół Huraganu 13-punktowe zwycięstwo w tym meczu 77:64. Tym samym nasze juniorki szeroko otworzyły sobie bramę do zdobycia tytułu mistrza województwa, choć oczywiście do końca żadnego rywala lekceważyć nie można. Mam nadzieję, że dziewczyny i ich trener Piotr Dąbrowski bardzo dobrze o tym wiedzą.

W środowym meczu ponownie motorem napędowym w wołomińskiej drużynie była Weronika Urbaniak. Zdobyła aż 30 punktów, wypracowywała też dogodne pozycje rzutowe dla koleżanek. Jeżeli dalej będzie pracować z taką ambicją i zaangażowaniem, jak dotychczas, to powinna z niej wyrosnąć koszykarka dużego formatu.

Na zakończenie meczu pokonanym koszykarkom z Warszawy ich kibice podziękowali za walkę chóralnym odśpiewaniem ,,Sto lat”, natomiast naszym dziewczynom za wspaniałe zwycięstwo nie miał kto krzyknąć ,,dziękujemy”. Taka sytuacja trwa już zresztą od lat i będzie trwała dalej, dopóki nasi działacze koszykówki nie zrozumieją, że impreza sportowa bez kibiców nie ma sensu i nie zaczną reklamować swoich meczów poprzez wywieszanie plakatów w mieście oraz podawanie informacji do prasy lokalnej. Pisałem o tym wielokrotnie, jak do tej pory bez skutku.

Punkty dla Huraganu w meczu z SKS 12 I Warszawa zdobyły : Urbaniak – 30, Kuras – 13, Gmurczyk – 10, Owczarek – 9, Bieniek – 7, Feja – 4, Jankowska – 3, Hołubicka – 1.