Huragan rozpoczyna rundę rewanżową

Meczem kontrolnym z Mazurem Karczew piłkarze czwartoligowego Huraganu Wołomin zakończyli serię ośmiu sparingów przed startem rundy wiosennej, który nastąpi już w najbliższą sobotę, 7 marca.

W środę, 18 lutego w Kobyłce doszło do pojedynku Huraganu z trzecioligową Polonią Warszawa. Wołomiński zespół pokazał się z bardzo dobrej strony stawiając zacięty opór przyjezdnym. Dwie bramki Rafała Wielądka oraz po jednej Marcina Stańczyka i Szymona Klepackiego dały wygraną 4:1 (3:0).

Mecz z Polonią Warszawa odbył się w środku tygodnia. Liczyliśmy tutaj na grę z najmocniejszym składem Polonii, niestety przyjęli zaproszenie Olimpii Grudziądz więc ta najsilniejsza szesnastka tam pojechała.

Natomiast do nas przyjechała młodzież i nie wiem czy to my zaprezentowaliśmy się tak korzystnie na tle tych młodych, ambitnych chłopców z szerokiego składu trzecioligowca, ale był to mecz, który totalnie zdominowaliśmy.

Stworzyliśmy mnóstwo sytuacji strzeleckich i kontrolowaliśmy grę przez całe spotkanie.

? Mecz zakończył się wysokim wynikiem 4:1, lecz tych sytuacji ofensywnych było bardzo dużo i w defensywie też zagraliśmy przyzwoicie, ponieważ Polonia tych groźnych sytuacji stworzyła niewiele ? ocenił trener Huraganu Piotr Stańczuk.

Skład (I połowa): Chrostowski ? Dobrzeniecki, Woźniak, Dadacz, Ochman (20? Mierzwiński) ? Bazler, Radzki, Dylewski ? Wielądek, Stańczyk, Polniak. II połowa: Łysik ? Mierzwiński, Dadacz, Woźniak (20? Bazler), Męczkowski ? Mańko, Lewicki, Kopeć ? Bajkowski, Lewandowski, Klepacki.

Następnie w sobotę, 21. lutego PWKS rywalizował na wyjeździe z Victorią Sulejówek. Tym razem uległ rywalowi 3:2 (1:2), a na listę strzelców po naszej stronie wpisali się: prezentujący coraz wyższą formę młodzieżowiec Szymon Klepacki i doświadczony Marcin Stańczyk.

? Kolejny sprawdzian zagraliśmy z Sulejówkiem ? drużyną na naszym poziomie rozgrywkowym z grupy południowej, też personalnie bardzo mocnym zespołem, gdyż Victoria wzmocniła się przed rundą i to dość poważnie.

Sulejówek nastawił się na grę z kontry, w obronie strefowej, a my momentami naprawdę bardzo dobrze rozgrywaliśmy piłkę, stworzyliśmy kilka świetnych okazji i prowadziliśmy do przerwy 2:1.

W drugiej połowie wkradło się trochę bałaganu. Zagraliśmy z testowanym zawodnikiem (Adrianem Dylewskim), który może niezbyt czuł tę preferowaną przez nas grę. Mieliśmy trochę problemów w środku pola, stąd też stracone bramki po kontrach Sulejówka. Do końca walczyliśmy o korzystny rezultat, stworzyliśmy jeszcze sytuacje ofensywne, aczkolwiek niewykorzystane. Jednak był to bardzo pozytywny sprawdzian, zwłaszcza w pierwszej połowie, która stała z obydwu stron (to trzeba podkreślić) na bardzo wysokim poziomie jeżeli chodzi o tę klasę rozgrywkową ? dodał szkoleniowiec Huraganu.

Skład (I połowa): Łysik ? Mierzwiński, Woźniak, Dadacz, Męczkowski ? Bazler ? Kopeć, D. Dylewski ? Wielądek, Stańczyk, Klepacki. (II połowa): Chrostowski ? Mierzwiński, Woźniak, Dadacz, Męczkowski ? Bazler ? A. Dylewski, Kopeć ? Wielądek, D. Dylewski (67? Stańczyk), Klepacki (75? Reda).

Wreszcie w minioną sobotę, 28 lutego piłkarze Huraganu podejmowali u siebie szóstą drużynę sąsiedniej grupy IV ligi. W ostatnim sparingu zwycięstwo odnieśli goście. Jedynego gola zdobył dla nich, w siódmej minucie, napastnik Karol Skóra.

? Na koniec sparowaliśmy z Mazurem Karczew ? również czołowym zespołem czwartoligowym i ten mecz był zdecydowanie na remis. Pierwsza połowa ze wskazaniem na Karczew, który dobrze się bronił i wyprowadzał szybkie kontry. Natomiast druga połowa obfitowała w sytuacje bramkowe, co jest takim bardzo pozytywnym impulsem ? po raz pierwszy w sparingach ta odsłona wypadła zdecydowanie na naszą korzyść, gdzie w poprzednich grach tendencja była odwrotna. To pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku i stworzyliśmy trzy naprawdę stuprocentowe sytuacje bramkowe w drugiej połowie. Jest to moment przejścia z boisk ze sztuczną murawą na naturalne i tutaj też mieliśmy problemy, żeby chłopaki przyzwyczaili się do tej nawierzchni naturalnej. W tygodniu będziemy musieli wejść w czasie treningu na główne boisko i to jest zupełnie inna specyfika gry i inna praca mięśni. Też musimy do tego przywyknąć ? podsumował Piotr Stańczuk.

Skład (I połowa): Łysik ? Mierzwiński, Woźniak, Górski, Dadacz ? Bazler ? Kopeć, Stańczyk ? Wielądek, Dylewski, Mańko. (II połowa): Łysik (66? Chrostowski) ? Mierzwiński (60? Dobrzeniecki), Woźniak, Górski, Dadacz ? Lewicki ? Bazler, Stańczyk ? Wielądek (66? Bajkowski), Dylewski (60? Polniak), Mańko (70? Lewandowski).

Do inauguracji rundy wiosennej dojdzie już w tę sobotę, 7 marca, kiedy szósty w lidze Huragan zmierzy się w Wołominie z czternastą w tabeli Nadnarwianką Pułtusk. Początek meczu o godz. 13:00.