Huragan zmiótł rywalki

W pierwszym meczu wojewódzkich rozgrywek sezonu 2008/2009 w koszykówce juniorek (rocznik 1991 i młodsze), zespół UKS Huragan Wołomin wysoko pokonał we własnej hali MKK OSiR Sokołów Podlaski 107:55 (27:10, 28:15, 28:13, 24:17).
Rozpoczęły się rozgrywki ligowe juniorek w koszykówce na szczeblu wojewódzkim. W nowym sezonie startuje w nich 8 drużyn: OSiR Żyrardów, KU AZS Politechnika Warszawa, MUKS Unia Basket Ostrołęka, SKS 12 I Warszawa, SKS 12 II Warszawa, MKK OSiR Sokołów Podlaski, KS Piaseczno i UKS Huragan Wołomin. Po rundzie zasadniczej (mecz i rewanż) cztery najlepsze zespoły zakwalifikują się do tzw. fazy strefowej. Drużynę Huraganu stanowią dziewczęta z rocznika 1992 i młodsze, które w ubiegłym sezonie w finałach mistrzostw Polski kadetek wywalczyły bardzo wysokie 4 miejsce. W tym sezonie wołomińskie koszykarki będą grały już w wyższej kategorii wiekowej i w związku z tym większość zespołów będzie od nich o rok starsza.
Inauguracja tegorocznych rozgrywek w wołomińskiej hali wypadła dla naszych dziewcząt bardzo okazale. W meczu z zawsze groźnym zespołem MKK OSiR Sokołów Podlaski, drużyna Huraganu nie dała najmniejszych szans swoim rywalkom i dosłownie zmiotła je z parkietu.
Przewaga wołominianek w każdej kwarcie była zdecydowana, a końcowy wynik mógł być jeszcze wyższy, gdyby nasze dziewczyny trochę nie poluzowały w końcówce. Najskuteczniejszą koszykarką w tym meczu w Huraganie była Wioletta Gmurczyk (kapitan zespołu), która zdobyła 33 punkty. Zapytana o wrażenia z tego spotkania powiedziała: – Nie spodziewałam się, że pójdzie nam tak łatwo. Zawsze z drużyną z Sokołowa toczyłyśmy dość wyrównane pojedynki. Dzisiaj one jednak praktycznie nie istniały. Zwłaszcza w drugiej kwarcie rozbiłyśmy je szybkim atakiem. Później trochę zwolniłyśmy i szczególnie w czwartej kwarcie mecz był już bardziej wyrównany. Ale tak wysokie zwycięstwo na samym starcie rozgrywek bardzo cieszy i oby było dobrym prognostykiem na dalsze mecze.
Zdobywczynie punktów dla Huraganu: Gmurczyk – 33, Pękul – 12, Owczarek – 12, Sasin – 11, Urbaniak – 10, Bieniek – 9, Feja – 8, Hołubicka – 6, Miklas – 3, Moździerz – 2, Jankowska – 1, Szulich – 0.
Terminarz meczów pierwszej rundy dla podopiecznych trenera Piotra Dąbrowskiego wygląda następująco: 26 października w Wołominie z KS Piaseczno, 16 listopada na wyjeździe z OSiR Żyrardów, 23 listopada w Wołominie z KU AZS Politechnika Warszawa, 30 listopada na wyjeździe z MUKS Unia Basket Ostrołęka, 7 grudnia w Wołominie z SKS 12 I Warszawa i 14 grudnia na wyjeździe z SKS 12 II Warszawa.