I Ogólnopolski Plener Malarski w Chrzęsnem

Plener odbędzie się pod hasłem: ?Pałac w Chrzęsnem w czasach Podkowińskiego i współcześnie?.
Organizatorem Pleneru jest Mazowieckie Forum Biznesu Nauki i Kultury, współorganizatorzy: Powiat Wołomiński, Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wołominie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tłuszczu. Patronatem plener objęła burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan
Uczestnictwem, organizację Pleneru wsparł Podkarpacki Oddział Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Rzeszowie, oraz grupa zaprzyjaźnionych ze sobą fotografów, których urzekła ziemia wołomińska. Mecenat nad wydarzeniem roztoczył tłuszczański Hotel Batory.
W niedzielę i w poniedziałek (12-13 lipca) w zajęciach artystycznych prowadzonych przez artterapeutkę Gabrielę Siewierę oraz malarzy uczestniczących w Plenerze wezmą udział dzieci i młodzież z powiatu wołomińskiego.
? Nasza propozycja ma na celu pokazanie młodym osobom różnych pomysłów na siebie. Kontakt z ludźmi sztuki, możliwość rozmowy z nimi w tym niecodziennym miejscu i wspólnej pracy twórczej może być inspirującą przygodą ? mówi Teresa Urbanowska, prezes Zarządu MFBNiK. ? Mamy nadzieję, że to wydarzenie zaowocuje szerszą formą i przyczyni się do stworzenia kręgu zrzeszającego grupę lokalnych artystów zaprzyjaźnionych z zresztą świata ? dodaje.

 

Red

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.