Jesienna korekta rozkładu jazdy pociągów KM

Jesienna korekta rozkładu jazdy pociągów KM

W związku z kolejnym etapem prac modernizacyjnych, prowadzonych przez PKP PLK S.A., od 3 września 2023 r., wejdzie w życie kolejna korekta rozkładu jazdy pociągów KM. Zmiany potrwają do 11 listopada 2023 r.

Po kilkumiesięcznym zamknięciu, do użytku zostanie oddana linia średnicowa podmiejska. Pociągi będą po niej kursować ze średnią częstotliwością około 15 minut w obu kierunkach, a część zostanie skierowana na średnicową linię dalekobieżną. Pozostałe pociągi z kierunku zachodniego będą rozpoczynać i kończyć bieg na stacji Warszawa Główna, a z kierunku wschodniego na stacji Warszawa Wschodnia.

Ponadto, 3 września, z uwagi na telefoniczne zapowiadanie pociągów w obrębie stacji Warszawa Zachodnia, rozkład jazdy pociągów będzie różnił się od tego, który będzie obowiązywał w kolejnych dniach.

Najważniejsze zmiany na poszczególnych liniach:

R2 Warszawa – Łuków

  • Do 12 września będą wymieniane urządzenia sterowania ruchem kolejowym na stacji Sulejówek Miłosna. W związku z tym będzie kursować mniej pociągów KM, a pociągi SKM Warszawa pojadą w skróconej relacji do/z Warszawy Rembertów.

R31 Kutno – Sierpc

  • Od 8 września od godziny 22:00 do 11 września do godziny 6:00 oraz od 15 września od godziny 22:00 do 18 września do godziny 6:00, ze względu na prace utrzymaniowe infrastruktury kolejowej w stacji Sierakówek, zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa dla pociągów osobowych na odcinku Gostynin – Kutno, a dla pociągów przyspieszonych na odcinku Płock – Kutno.

R8 Warszawa – Skarżysko-Kamienna

  • W dniach 25 września – 26 października na trasie Skarżysko-Kamienna – Szydłowiec oraz 04 – 14 września i 11 – 18 października na odcinku Radom – Rożki, ruch pociągów prowadzony będzie jednotorowo z powodu prac utrzymaniowych infrastruktury kolejowej.

R81 Dęblin – Radom

  • Z uwagi na prace utrzymaniowe infrastruktury kolejowej, od 3 września do 11 listopada na trasie Dęblin – Zajezierze k/Dęblina oraz od 3 września do 31 października na odcinku Jedlnia-Letnisko – Radom Wschodni, ruch pociągów będzie prowadzony po jednym czynnym torze.

R82 Drzewica – Radom

  • Na odcinku Przysucha – Wolanów w dniach 3 – 27 września oraz na odcinku Wolanów – Radom Główny od 2 do 11 listopada, ze względu na budowę przystanku Kosów, ruch pociągów będzie odbywał się jednotorowo.

R91 Nasielsk – Sierpc

  • Z uwagi na prace utrzymaniowe infrastruktury kolejowej na całej linii Nasielsk – Sierpc, od 16 października do 11 listopada ruch pociągów zostanie wstrzymany. Zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Ze względu na zmianę lokalizacji przystanku Koziebrody na odcinku Raciąż – Sierpc w dniach 19 września – 13 października, pociągi zostaną zastąpione przez komunikację autobusową.

Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się pod adresem:
https://www.mazowieckie.com.pl/pl/podstawowe-informacje/rozklad-jazdy-pociagow-km-wazny-w-dniach-3-ix-11-xi-2023r

Więcej informacji z Mazowsza

Dziś rusza głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza!

Dziś rusza głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza!

Mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą od dziś decydować o tym, jakie projekty z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zostaną zrealizowane w 2025 roku. Jest w czym wybierać. [...]
0 komentarzy

Rewelacyjna 8. Starachowicka Strzała 2024!

To było wspaniałe kolarskie widowisko! Starachowicka Strzała organizowana przez Grzegorza Wajsa ponownie zachwyciła kolarzy szosowych. Wyjątkowa próba charakterów na fenomenalnej trasie w Powiecie [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

W dniach od 29 maja do 8 czerwca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego, Wyszkowskiego, Ostrowskiego, Węgrowskiego i [...]
0 komentarzy
Od czerwca wcześniejsi emeryci i renciści mogą zarobić więcej

Od czerwca wcześniejsi emeryci i renciści mogą zarobić więcej

1 czerwca zmieniają się graniczne kwoty przychodu dla pracujących rencistów i emerytów, którzy nie ukończyli powszechnego wieku emerytalnego (60 lat kobieta/65 lat mężczyzna). [...]
0 komentarzy
Promocja 10% rabatu na zakup biletów okresowych w aplikacji Koleje Mazowieckie zostanie przedłużona

Promocja 10% rabatu na zakup biletów okresowych w aplikacji Koleje Mazowieckie zostanie przedłużona

W związku z dużym zainteresowaniem oraz pozytywnym odbiorem przez podróżnych promocji w aplikacji mobilnej Koleje Mazowieckie zostaje ona przedłużona do 31 sierpnia br. [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.