Kadeci Huraganu zagrali z reprezentacją Polski

Zespół kadetów prowadzony przez trenera Macieja Alancewicza zakończył zgrupowanie w Rawie Mazowieckiej dwoma sparingami.

Pierwszy mecz nasza drużyna rozegrała z finalistami województwa łódzkiego Juvenia Rawa Mazowiecka, nie dając żadnych szans gospodarzom i wygrywając spotkanie 5:0.

7 lutego dzięki pomocy byłego trenera reprezentacji Polski seniorów Ireneusza Mazura oraz dyrektora Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale Leona Bartmana, udało się rozegrać kolejny mecz z reprezentacją rocznika 96. Mimo ambitnej postawy naszego zespołu, nie udało się wygrać nawet jednego seta. Za wyjątkiem pierwszej partii, nasi siatkarze zaprezentowali się z dobrej strony. Na wyróżnienie zasługuje gra Patryka Pastewki, który atakując 46 razy uzyskał 50% skuteczności. Także gra naszego reprezentanta Polski z rocznika 97 Artura Gromelskiego zasługuje na pochwałę, szczególnie jeżeli chodzi o element przyjęcia zagrywki. Przy 47 przyjęciach odnotował 65% skuteczności.

? Zawsze takie mecze ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Spale powodują duże emocje u zespołu, który przyjedzie i musi zmierzyć się z rówieśnikami o głowę wyższymi, równie mocno atakującymi co rozgrywającymi. Istotne jest to, jak szybko zespół przyjezdny otrząśnie się i zacznie grać swoją siatkówkę. Młodzi chłopcy z Wołomina doszli bardzo szybko do siebie. Tylko w pierwszym secie byli tłem, w pozostałych podjęli równorzędną walkę i przy odrobinie szczęścia mogli wygrać seta lub dwa. Taki mecz dla trenera to bardzo dobry materiał szkoleniowy, który pokazuje szczególnie nad jakimi elementami należy pracować w przyszłości ? powiedział trener Ireneusz Mazur.