Kaskaderzy w Ząbkach – finał akcji z sercem i kaskiem! 

W minioną środę 28 maja ulice Ząbek tętniły energią i pozytywnym przekazem. Wszystko za sprawą finału ogólnomiejskiej akcji „Kaskaderzy”, będącej częścią innowacyjnego projektu edukacyjnego „STEAM z klasą”, którego autorkami są Katarzyna Łoś oraz Agnieszka Dębiec – nauczycielki i pasjonatki metody STEAM. Innowacja realizowana jest pod patronatem Fundacji STEAM Polska, kierowanej przez prof. Marlenę Plebańską.

„Kaskaderzy” to społeczno-edukacyjna inicjatywa, która miała na celu promowanie noszenia kasków ochronnych podczas jazdy na rowerze, hulajnodze czy rolkach – szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Celem było nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa, ale również zmiana społecznego podejścia do tej prostej, a niezwykle ważnej formy profilaktyki.
W wydarzeniu finałowym wzięli udział uczniowie z kilku szkół z terenu Ząbek, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i aktywność! Młodzi „kaskaderzy” z pełnym zapałem wyszli na ulice miasta, aby osobiście zachęcać mieszkańców do noszenia kasków. Rozdawali ulotki, naklejki oraz pozytywną energię. Odwiedzili okoliczne przedszkola, zakłady pracy, place zabaw i sklepy, rozmawiali z przechodniami i inspirowali całe rodziny do odpowiedzialnych wyborów.
Do promocji wydarzenia dołączyła także radna miasta Ząbki – pani Marzena Toton, wspierając działania młodzieży i udowadniając, że profilaktyka może i powinna być wspólnym wysiłkiem całej społeczności lokalnej.
Słowa uznania kierujemy do Dyrekcji wszystkich szkół biorących udział w akcji – za otwartość, życzliwość i poparcie działań wychodzących poza szkolne mury.
Finał „Kaskaderów” udowodnił, że młodzież – kiedy tylko dostanie przestrzeń do działania – potrafi inspirować, edukować i zmieniać rzeczywistość. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i uczniów – edukacja o bezpieczeństwie staje się żywa, empatyczna i… po prostu skuteczna.
Agnieszka Dębiec Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach

Więcej informacji z Ząbek

Ząbki – Konkurs ofert w zakresie profilaktyki zaburzeń depresyjnych wśród nastolatków

Burmistrz Miasta Ząbki ogłasza konkurs ofert na wybór realizatora zadania w zakresie ochrony zdrowia – program polityki zdrowotnej pn. „Program profilaktyki zaburzeń depresyjnych wśród [...]
0 komentarzy
Ząbki - Darmowy basen z okazji Mikołajek dla ząbkowskich dzieci

Ząbki – Darmowy basen z okazji Mikołajek dla ząbkowskich dzieci

Decyzją Burmistrz Miasta Ząbki w najbliższy weekend, to jest 6-7 grudnia 2025 r.,  dzieci do ukończenia 16-ego roku życia, posiadające aktywną kartę mieszkańca Jestem z Ząbek, będą [...]
0 komentarzy
Turniej GOOL CUP o Puchar Burmistrz Ząbek za nami

Turniej GOOL CUP o Puchar Burmistrz Ząbek za nami

W sobotę 29.11 na hali SP6 w Ząbkach przy ul. Dzikiej 36 odbył się Turniej Piłkarski GOOL Cup o Puchar Burmistrz Ząbek. Graliśmy [...]
0 komentarzy
Gość Życia – Teresa Urbanowska zaprasza – Małgorzata Zyśk burmistrz Miasta Ząbki

Gość Życia – Teresa Urbanowska zaprasza – Małgorzata Zyśk burmistrz Miasta Ząbki

O rekordowym budżecie Ząbek, priorytecie w postaci oświaty, nowych inwestycjach drogowych, ekologicznych i kulturalnych, a także o podsumowaniu mijającego roku z burmistrz Miasta [...]
0 komentarzy

Turniej Piłkarski GOOL CUP o Puchar Burmistrz Ząbek – zapowiedź

To już druga edycja turnieju GOOL Cup organizowanego przez nas w Ząbkach. Już w najbliższą sobotę  tj. 29 listopada 2025 roku odbędzie się [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.