Kobietą być… w powiecie

Choć w Polsce chce się odchodzić od obchodów Dnia Kobiet, na szczęście niektóre placówki kulturalne powiatu wołomińskiego postanowiły nie zapominać o tym miłym dla nas ? kobiet ? święcie. Ciekawe spotkania, koncerty, wernisaże oferują: Wołomin, Kobyłka, Radzymin, Marki…

Paulo Coelho kierując się swym uwielbieniem dla kobiet napisał kiedyś: ?Jednym z wizerunków Boga jest właśnie oblicze kobiety.? Dzień kobiet przypomina o wartości kobiet, dlatego nie powinien znikać z kalendarza. Jak spędzić dzień kobiet w sposób wyjątkowy? Należy skorzystać z ofert naszego powiatu. Choć Dzień Kobiet wypada w piątek, to można sobie przedłużyć przyjemności aż do niedzieli. Zadbały o to okoliczne placówki kulturalne.

W sam dzień 8 marca atrakcje dla pań zapewnia Radzymin i Kobyłka. W Miejskiej Sali Koncertowej im. F. Chopina w Radzyminie o godzinie 19.00 rozpocznie się wernisaż wystawy linorytów Magdy Pietruchy, zatytułowanej ?Retro-spekcja?. Wieczór rozpocznie krótki koncert zespołu PROGRESJA?70. Autorka prac jest mieszkanką pobliskich Wszebor (gmina Dąbrówka). Studiuje w Instytucie Edukacji Artystycznej przy Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w pracowni grafiki warsztatowej. W zeszłym roku zdobyła wyróżnienie za pracę dyplomową Retro-spekcja. ? Bazą do powstania Retro-spekcji są stare rodzinne fotografie, na których czas odcisnął swoje piętno. Ich kolor, zagięcia i inne oznaki niszczenia mają kluczowy wpływ na moje prace ? tłumaczy swoją twórczość artystka.

Panie, które bliżej mają do Kobyłki w dniu swojego święta mogą wziąć udział w warsztatach kosmetycznych. Już o 17.30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce kobiety będą miały niepowtarzalną okazję do wysłuchania porad na temat codziennej pielęgnacji urody. Nie zabraknie też nawilżających maseczek na dłonie i twarz oraz ekskluzywnych zabiegów upiększających. A o 19.00 piękne panie zapraszane są na recital przy herbacie. Dla wszystkim dam zagra i zaśpiewa Andrzej Jaworski. Muzyk przy akompaniamencie gitary akustycznej i harmonijki ustnej wykona nastrojowe kompozycje, zarówno autorskie, jak i Marka Grechuty, Starego Dobrego Małżeństwa, Dżemu oraz znane piosenki żeglarskie i rockowe. Wszystkie panie, które będą czuły niedosyt przyjemności po 8 marca będą mogły być dalej rozpieszczane w sobotę ? 9 marca. Wówczas Burmistrz Wołomina zaprasza na wydarzenie zatytułowane ?Wszystko dla Kobiet?. Spotkanie rozpocznie się o 16.30 w Kinie Kultura w Wołominie. Uzyskać będzie można mnóstwo porad fryzjerskich, a także podatkowych. Stylistka Renata Majewska opowie o pięknych stronach kobiety. A na deser ? seans. O 18.00 wyświetlony zostanie film ?Wesele w Sorrento?. Jest to niepoprawnie optymistyczna opowieść, która każdą z pań na pewno wprowadzi we wspaniały nastrój. Trzeba jednak pamiętać o odbiorze wejściówek, dostępnych w Miejskim Domu Kultury.

Także w niedzielę panie będą mogły się odprężyć. Tym razem w Kawiarence Artystycznej Mareckiego Ośrodka Kultury. O godzinie 17.00 rozpocznie się koncert poetycko ? muzyczny ?Jaka będzie ta miłość? Agnieszka Lużyńska zaśpiewa o miłości na różnych etapach życia. Koncert oparty zostanie na wierszach Barbary Białowąs, która poprowadzi niedzielne spotkanie.

Zapowiada się niezwykle ciekawy weekend pod ?szyldem? Dnia Kobiet?.

Sylwia Kowalska