Kobyłka – dotacje z zakresu ochrony środowiska w 2024 r.

Kobyłka - dotacje z zakresu ochrony środowiska w 2024 r.

UM Kobyłka zachęca  do zapoznania się z informacją, dotyczącą zasad dotacji z zakresu ochrony środowiska w 2024 r.  Dotacje przeznaczone są dla Mieszkańców Kobyłki, posiadających nieruchomości na terenie miasta.

W ramach dotacji, dofinansowaniu będą podlegały następujące inwestycje :

  1. wymiana starego pieca węglowego;
  2. termomodernizacja budynku polegająca na dociepleniu ścian, wymianie okien, wymianie; drzwi zewnętrznych – TYLKO w przypadku jednoczesnej wymiany pieca węglowego;
  3. likwidacja szamba i podłączenie budynku do kanalizacji sanitarnej.

Maksymalna kwota dofinansowania, w przypadku wymiany pieca węglowego wynosi 10 000 zł i stanowi 100% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Maksymalna kwota dofinansowania, w przypadku wykonania termomodernizacji budynku wynosi 5 000 zł i stanowi 100% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Maksymalna kwota dofinansowania, w przypadku likwidacji szamba i podłączeniu budynku do kanalizacji sanitarnej wynosi 2 000 zł i stanowi 100% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

W 2024r nie ma możliwości skorzystania z dotacji do termomodernizacji budynku bez jednoczesnej wymiany pieca węglowego.

Wypełniony wniosek składamy w kancelarii Urzędu przy ul. Wołomińskiej 1. Wnioski o dofinansowanie można składać do 30 listopada 2024 r. lub do wyczerpania środków finansowych.

Dotacja jest udzielana tylko na planowaną inwestycję, która zostanie zrealizowana dopiero po zawarciu umowy o udzieleniu dotacji.

Uwaga! Nie będą rozpatrywane wnioski o dofinansowanie inwestycji zrealizowanych przed złożeniem wniosku o dofinansowanie i podpisaniem umowy z Miastem o udzielenie dotacji.

Po zakończeniu inwestycji należy złożyć wniosek o rozliczenie dofinansowania wraz z załącznikami wskazanymi w umowie o udzielenie dotacji.

Dotacje z budżetu gminy mogą być łączone z dofinansowaniem z Programu Czyste Powietrze.

Informacje na temat dotacji gminnych i dofinansowania z Programu Czyste Powietrze można otrzymać w Wydziale Ochrony Środowiska ul. Wołomińska 3 pokój nr 3 i pod numerem telefonu 22 760 70 23. Zapewniamy naszym Mieszkańcom doradztwo oraz kompleksową pomoc w wypełnianiu wniosków i składaniu dokumentów o dofinansowanie.

Link do obowiązującej uchwały

Więcej informacji z Kobyłki

Piknik Charytatywny PSONI Koło w Kobyłce

Piknik Charytatywny PSONI Koło w Kobyłce

Charytatywny Piknik Rodzinny odbędzie się 16 czerwca 2024 r. w godz. 12:30-16:00 na Placu 15 Sierpnia w Kobyłce. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie na [...]
0 komentarzy
IV Sesja Rady Miasta Kobyłka

IV Sesja Rady Miasta Kobyłka

 IV Sesja Rady Miasta Kobyłka odbędzie się w dniu 20 czerwca 2024 roku o godzinie 14:30. Sesja odbędzie się w trybie stacjonarnym na Sali [...]
0 komentarzy
Kobyłka - budowa boiska przy Szkole nr 1 i oświetlenie przy DW 634

Kobyłka – budowa boiska przy Szkole nr 1 i oświetlenie przy DW 634

Konrad Kostrzewa, Burmistrz Miasta Kobyłka spotkał się z wykonawcą DW 634, żeby uzgodnić rozszerzenie zakresu prac. Ustalono, że będzie budowane również oświetlenie w [...]
0 komentarzy
Kobyłka - Spotkanie w/s projektu budowy ul. Władysława Broniewskiego

Kobyłka – Spotkanie w/s projektu budowy ul. Władysława Broniewskiego

W związku z opracowaną dokumentacją projektowo-kosztorysową budowy drogi w ul. Władysława Broniewskiego na odc. od ul. G. Narutowicza do ul. Bohaterów Ossowa w [...]
0 komentarzy
Kobyłka - 5-29 czerwca 2024 r. Głosowanie w III edycji budżetu obywatelskiego

Kobyłka – 5-29 czerwca 2024 r. Głosowanie w III edycji budżetu obywatelskiego

Na stronie Systemu Budżetu Obywatelskiego jest opublikowany spis projektów, które w tym roku zostały dopuszczone do głosowania. Od 5 do 29 czerwca można [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.