Kolejne podium dla Radzymina

Zawodnicy KS ?ROKIS? Radzymin zanotowali kolejny udany start, tym razem w V Finałowej Rundzie Pucharu Polski Juniorów i Seniorów oraz w V Finałowej Rundzie Ekstraligi Łuczniczej, które zostały rozegrane w Bytomiu.

Po niezłych eliminacjach w pojedynkach indywidualnych (rundki) dobrze spisali się Seniorzy. Robert Marcinkiewicz po pasjonujących pojedynkach uzyskał 6 miejsce a Konrad Przesmycki zakończył zawody na 15 miejscu. Seniorki w pojedynkach niestety zawiodły. Katarzyna i Justyna Kobak odpadły w swoich pierwszych pojedynkach. Juniorzy Adam i Dominik też nie uzyskali satysfakcjonujących ich wyników. Adam Woźnicki odpadł w swoim drugim pojedynku i zakończył zawody na 11 miejscu a Dominik zapisał się na 25 pozycji. Zawsze trzeba pamiętać, że im liczniejszy zespół, tym większa szansa na sukces. Ania Grzelak tego dnia była w wyśmienitej formie.Strzelała bardzo dobrze i w rezultacie zakończyła zawody na 3 miejscu. To wysokie miejsce dało jej awans  w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski na 2 miejsce. Tym samym Anna Grzelak okazała się drugą Najlepszą Łuczniczką w 2008 roku! Aleksandra Rusin zakończyła zawody na 10 miejscu.
Prawdziwe sukcesy przyszły drugiego dnia, kiedy została rozegrana Ekstraliga i I Liga. Zespół mężczyzn w Ekstralidze, strzelający w  składzie: Robert Marcinkiewicz, Konrad Przesmycki, Adam Woźnicki i Dominik Petz, po znakomitym strzelaniu, powtórzyl swój wyczyn z Głuchołazów i po raz kolejny ukończyli zmagania na 3 miejscu! Po drodze pokonali KS Agros Zamość 206:211, CWKS Resovię 185:197,  MLKS Czarną Strzałę Bytom 190:211, KS Społem Łódz 203:207, PZSN Start Warszawa 0:1 (walkower). Radzyminiacy przegrali tylko ze Stellą Kielce 195:213 oraz z Łucznikiem Żywiec 194:208. Panowie awansowali na 5 pozycję w rankingu generalnym i już spokojnie czekają na rozpoczęcie nowego sezonu. Robert Marcinkiewicz powiedział: – Jestem bardzo dumny z moich chłopaków. Cały sezon ciężko pracowali na ten sukces. Znów pokazaliśmy, że potrafimy walczyć i zwyciężać z najlepszymi w kraju. Mam nadzielę że za rok powalczymy o najlepszą trójkę w Ekstraklasie.
Hitem tego sezonu były Dziewczyny, strzelające o klasę niżej w rozgrywkach zespołowych w I Lidze. Radzyminianki w składzie: Katarzyna i Justyna Kobak, Anna Grzelak oraz Aleksandra Rusin okazały się najlepszym zespołem wśród  kobiet w całym sezonie i w klasyfikacji generalnej zakończyły zmagania w I Lidze na 1 miejscu. Tym samym nasze uzdolnione dziewczyny awansują do najwyższej klasy rozgrywek, do Ekstraklasy Kobiet i za rok będą reprezentować Radzymin w tych elitarnych rozgrywkach!
Wszystkich kibiców zapraszamy do odwiedzenia strony klubu: http://www.rokis.pl.tl/ Trener oraz wszyscy zawodnicy złożyli również serdeczne podziękowania Burmistrzowi Radzymina Panu Zbigniewowi Piotrowskiemu za wsparcie finansowe. Robert Marcinkiewicz powiedział: – Dzięki tym funduszom możemy wystawić większą ilość zawodników, reprezentujących nasz klub na zawodach i tym samym godniej reprezentować barwy naszego miasta.

AW/PM

Jedno przemyślenie nt. „Kolejne podium dla Radzymina

Możliwość komentowania jest wyłączona.