W sobotę 17 maja 2025 roku, na placu 3 Maja w Wołominie, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Koncert Papieski, organizowany z okazji 105. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Początek o godzinie 18:00. Wstęp wolny.
Koncert jest inicjatywą Powiatu Wołomińskiego. Współorganizatorami wydarzenia są Gmina Wołomin oraz Miejskie Domu Kultury w Wołominie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej Romuald Kamiński.
Koncert ma na celu nie tylko uczczenie osoby Papieża Polaka, ale także przypomnienie jego duchowego i kulturowego dziedzictwa – mówi Katarzyna Pazio, wicestarosta. Przewidziano występy artystów związanych z regionem, muzykę inspirowaną papieskim nauczaniem oraz refleksję nad wartością, jaką św. Jan Paweł II wniósł w życie społeczne i religijne Polaków. Wieczór rozpocznie występ scholii W kierunku Nieba z Poświętnego. Głównym punktem programu będzie koncert TGD.
Trzecia Godzina Dnia to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Twórczość TGD zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Nie jest jednak próbą kopiowania muzyki afroamerykańskiej ale wynikiem łączenia różnych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy kilkunastoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta – Piotra Nazaruka.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu i okolic do wspólnego, radosnego i refleksyjnego przeżycia tej rocznicy – w duchu wdzięczności za pontyfikat i przesłanie św. Jana Pawła II.

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego
Podsumowanie obrad Zarządu Powiatu Wołomińskiego
50 lat historii, zaangażowania i troski o pacjenta – jubileusz Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie
Nowa nawierzchnia na ul. Kresowej w Rudnikach – poprawa dostępności i bezpieczeństwa
Zapowiedź Turnieju Mikołajkowego Siatkówki – Siatkarskie ASy o Puchar Burmistrz Elżbiety Radwan

