Konkurs plastyczny ?Proste zasady, by pokonać odpady?

Na Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wołominie w dniu 7 lutego, odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego ?Proste zasady, by pokonać odpady? zorganizowanego przez Wydział Ochrony Środowiska.

Nagrody wręczyli  Robert Szydlik – Wicestarosta Wołomiński, Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Barbara Ziajkowska-Guzek, Hanna Skrzypczak Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury oraz Barbara Kocikowska-Kopyt z WOŚ odpowiedzialną za przebieg konkursu.

W konkursie wzięło udział 730 dzieci ze szkół podstawowych, funkcjonujących na terenie powiatu wołomińskiego. Do etapu powiatowego zakwalifikowano 62 prace, które zostały ocenione przez Organizatora akcji. Akcja miała na celu podniesienie poziomu wiedzy wśród dzieci oraz nauczycieli, na temat konieczności ograniczania ilości wytwarzanych odpadów i prawidłowego postępowania z nimi w gospodarstwach domowych, a w szczególności właściwej segregacji.
Dodatkowo placówki oświatowe, które zgłosiły się do udziału w naszej akcji otrzymają roczną prenumeratę magazynu przyrodniczego ?Głos Przyrody?.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.