Konrad Rytel nowym wicestarostą

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Wołomińskiego (28.02.2011 r.) Konrad Rytel (Wspólnota Samorządowa) został wybrany na funkcję wicestarosty Powiatu Wołomińskiego. Jego kandydaturę poparło 21 spośród 29 radnych.

Choć od wyborów samorządowych minęło już ponad 3 miesiące to ciągle w układance samorządowej pozostaje wiele niewiadomych. Jedną z nich była funkcja wicestarosty powiatu wołomińskiego. Rafał Pazio, wybrany w na tę funkcję w styczniu, ku zaskoczeniu wszystkich, po miesiącu złożył rezygnację. Przez kolejny miesiąc spekulowano kto go zastąpi. Wreszcie na ostatniej sesji dokonano po raz kolejny obsady tego stanowiska. Nowym wicestarostą powiatu został wieloletni starosta (1998 – 2006) Konrad Rytel. Za kandydaturą Rytla opowiedziało się 21 radnych, 7 było przeciwnych, 1 osoba wstrzymała się od głosu. Miejmy nadzieję, że dokonany tym razem wybór był tym ostatecznym i zaproponowany przez koalicjantów wybór zaowocuje stabilną pracą Zarządu Powiatu do końca kadencji.

Wiceburmistrz Wołomina

Pozostaje mieć nadzieję, że podjęta przez Radę Powiatu decyzja przełoży się na szybki już wybór wiceburmistrza Wołomina, który w myśl umowy koalicyjnej, powinien być również członkiem Wspólnoty Samorządowej.
Obecnie zarówno Ryszard Madziar, burmistrz Wołomina, jak i jego dwaj zastępcy (Radosław Wasilewski i Grzegorz Mickiewicz) to członkowie PiS.
Podczas sesji, na której wybierano wicestarostę, wśród publiczności obserwującej posiedzenie, zauważyliśmy Henrykę Żabik (WS). To o niej, między innymi, mówi się, że jest kandydatką na stanowisko wiceburmistrza Wołomina. Czy faktycznie wiceburmistrzem Wołomina zostanie Henryka Żabik, czy też będzie to Karol Ciepielewski bądź Rafał Pazio ? ciągle niewiadomo. Lista nazwisk jakie padają przy tej okazji ciągle się wydłuża. Ostatecznej decyzji ciągle brak.
Szanowni koalicjanci nie trzymajcie już mieszkańców w niepewności. Podejmijcie wreszcie decyzje w kwestii obsady wszystkich wakatów i weźcie się do pracy. 5 marca minęły bowiem już 3 miesiące od II tury wyborów samorządowych, która wyłoniła Burmistrza Wołomina obecnej kadencji.

?Rewolucje? nie tylko w Wołominie

Ostatnie lata przebiegały w gminach powiatu wołomińskiego spokojnie, obecna kadencja zaczęła się bardzo burzliwie. W Kobyłce dokonano zmiany na stanowisku dyrektora MOK-u. W Tłuszczu również wprowadzane są zmiany kadrowe. Podobnie jest w Zielonce, Ząbkach, Jadowie i innych gminach. Bardzo burzliwie rozpoczęła się kadencja w Poświętnem. Wiele zmian, jak na razie ciągle tylko kadrowych, zachodzi w  Wołominie. O wszystkim staramy się Państwa na bieżąco informować na łamach ?Życia?. Nie wszystko jednak obrazuje słowo pisane. Dlatego też postanowiliśmy więcej miejsca i uwagi poświęcić relacjom video. Zapraszamy do oglądania relacji z sesji i ze spotkań władz samorządowych z mieszkańcami, które zamieszczamy na forum internetowym www.zyciepw.pl

Teresa Urbanowska

Komentarze

komentarzy

3 przemyślenia nt. „Konrad Rytel nowym wicestarostą

  1. Nie ma czego komentować, wszystko widać jak na dłoni. Widać jakie to są zmiany obiecywane w kampanii wyborczej. Niestety.

  2. Zmiany zachodzą, ale na pewno nie na lepsze.władza po wyborach „podziękowała” już wyborcom.teraz wyborcy przez najbliższe pare lat nie sa juz władzy do niczego potrzebni, wiec nie ma koniecznosci wsłuchiwania sie w ich głosy..a celuje w tym wszystkim Kobyłka niestety.Na szczęscie „Zycie powiatu” w przeciwieństwie do WP jest w miare obiektywne.I tak trzymać!

Możliwość komentowania jest wyłączona.