Konsultacja kadry Mazowsza w Wołominie

W dniach 30 kwietnia-1 maja odbyła się w Wołominie konsultacja do kadry Mazowsza rocznika 2002 w piłce siatkowej. Wzięło w niej udział między innymi pięciu siatkarzy z Wołomina i pięciu z Kobyłki. Zawodnicy warszawskich, wołomińskich i kobyłkowskich  klubów wzięli udział w konsultcji do kadry Mazowsza rocznka 2002 w piłce siatkowej, I trenerem był Kamil Trzciński, a asystentem Adam Sowa. W  konsultacji, która odbyła się w Wołominie brało udział po pięciu chłopców z Wołomina i Kobyłki .
Chłopcy przeszli testy motoryczne, techniczne oraz odbyli treningi z fragmentów gier. Najwyższym zawodnikiem okazał się wołominiak Paweł Charchuła mierzący 191 cm. (klasa I gimnazjum!). Z kolei najwyższym zasięgiem w ataku popisał się zawodnik z Kobyłki Jakub Tymiński, który ?pofrunął? na wysokość 316 cm. Dzięki uprzejmości Dyrektor Zespołu Szkół nr 5 – pani Małgorzaty Posmyk ? kadra trenowała na obiektach wołomińskiej ?Piątki?. W międzyczasie raczyła się wyśmienitymi posiłkami w restauracjach ?Pysznie Piotruś? oraz ?Wakacje na Południu?.
Celem kadry wojewódzkiej jest udział w przyszłym roku w Turnieju Nadziei Olimpijskich. Zawody odbędą się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale i będą pierwszym etapem naborów do reprezentacji Polski w tym roczniku. Dwa lata temu z rocznika 1999 powołany został wołominiak ? Bartosz Firszt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.