Kredyt czy leasing?

Decydując się na prywatnego lub firmowego mamy do wyboru różne formy płatności ? kredyty, leasing firmowy lub konsumencki. W Toyota Marki wszystkie formalności, łącznie z umowami i ubezpieczeniem realizowane są na miejscu i z uwzględnieniem indywidualnych oczekiwań klienta. O tym czym się różnią poszczególne formy finansowania rozmawiamy z Katarzyną Sawa, doradcą ds. kredytów i ubezpieczeń w Toyota Marki.

? Jakie formy finansowania może wybrać klient decydując się na zakup samochodu używanego  i czym się one różnią?
? Dysponujemy pełnym wachlarzem dostępnych na rynku rozwiązań finansowych, zaczynając od tradycyjnych kredytów, poprzez leasing konsumencki, na wynajmie długoterminowym kończąc.
W przypadku kredytów są to Kredyt SMARTPLAN, Kredyt Standard i Kredyt Standard 50/50. Kredyt SMARTPLAN dla samochodów używanych z serwisu TOYOTA PLUS to nowoczesna oferta łącząca niskie raty oraz cykliczną wymiany samochodu na kolejny używany lub nowy. Jest to w chwili obecnej najlepsza oferta na używane samochody wszystkich marek. Cechą charakterystyczną tej formy finansowania są nawet o 40% niższe raty miesięczne  w stosunku do kredytu standardowego. Wartością dodaną jest też niska wpłata własna już od 10% do 50%, spłaty rozłożone na 36 lub 48 miesięcy i oprocentowaniem od 6,99%. W tym wariancie nabywca może kupić samochód nie starszy niż pięć lat i wymienić go na kolejny co 3-4 lata Oferowany w salonie Toyota Marki Kredyt Standard pozwala na wcześniejszą spłatę bez prowizji i gwarantuje atrakcyjne oprocentowanie na poziomie już od 6,99% . Okres finansowania wynosi do ośmiu lat. Łącznie okres kredytowania  i eksploatacji auta do 15 lat
? Zapewne część klientów dysponuje także własnym wkładem finansowym
? Oczywiście. W ofercie dostępny jest również Kredyt Standard 50/50 – wystarczy 50% wartości, aby wyjechać sprawdzoną Toyotą z naszego salonu. Po roku klient może albo spłacić pozostałą kwotę w całości, albo rozłożyć ją na raty malejące  z maksymalnym terminem spłat do czterech lat. Oferta jest bardzo zindywidualizowana i dostępna zarówno dla klientów firmowych, jak i indywidualnych.  Każdy z powyższych kredytów można spłacić w dowolnym momencie. Kupując auto używane klient ma też zagwarantowany system kontroli jakości samochodu w programie Toyota PLUS  i co najmniej dwunastomiesięczną ochronę gwarancyjną, w trakcie której auto podlega okresowym przeglądom technicznym. Ponadto nabywca otrzymuje Certyfikat Ochrony Jakości Toyota PLUS
? Oprócz kredytów przyszły użytkownik Toyoty z Marek może wybrać także leasing firmowy lub leasing konsumencki
– Leasing SMARTPLAN dla przedsiębiorców ceniących komfort oraz bezpieczeństwo, jest połączeniem niskich rat z cykliczną wymianą samochodu na kolejny używany lub nowy. Po zakończeniu umowy użytkownik Toyoty z Marek może również wykupić samochód po cenie rynkowej, która ustalana jest już w chwili podpisywania umowy. Klient nie musi wnosić własnego wkładu na zakup pojazdu ? wpłata własna wynosi od 0%, a okres finansowania do 48 miesięcy. Ta oferta jest dedykowana dla samochodów do 7 lat (wiek pojazdu + okres finansowania), a raty są niższe niż w przypadku leasingu standardowego, ponieważ użytkując pojazd płaci się tylko za realną utratę wartości. Leasing SMARTPLAN pozwala na zakup samochodu z wyższego segmentu cenowego. Drugą propozycją jest leasing operacyjny dedykowany dla firm w ramach którego klient może wybrać także starsze Toyoty, do 15 lat (wiek pojazdu + okres finansowania). Okres leasingu wynosi  w tym wariancie od 24 do 60 miesięcy, natomiast wysokość wpłaty własnej mieści się w przedziale od 0% do 40% Na koniec umowy klient wykupuje samochód, który użytkował.
? Jakie możliwości leasingu ma klient indywidualny?
? W ofercie Toyota Marki, dostępny jest leasing konsumencki. To oferta skierowana wyłącznie do klientów indywidualnych, a jej warunki są niemal identyczne jak w przypadku opisanych wyżej umów smartplanu dla przedsiębiorstw. Klient może z góry określić wysokość raty miesięcznej, jaką chce spłacać. Umowa zawierana jest na okres co najmniej 24 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.