Liczę na owocną współpracę z urzędem

Z Arturem Rolą, prezesem Klubu Sportowego Wicher w Kobyłce, o podsumowaniu minionego sezonu i o planach na rok najbliższy rozmawia Teresa Urbanowska.

? Mija rok odkąd został Pan Prezesem Klubu Sportowego ?Wicher? w Kobyłce. Czy wprowadził Pan jakieś zmiany organizacyjne w funkcjonowaniu Klubu? Jeśli tak, to jakie?

? MKS Wicher Kobyłka od kilku lat działa jako stowarzyszenie kultury fizycznej. Ten klub wpisany jest w historię miasta od 1926 r, a zatem od 86 lat. Najważniejsze, że pomimo zmian ustrojowych i organizacyjnych wciąż skupia kobyłkowskich sportowców i odnosi sukcesy. Najistotniejszą zmianą w 2012 było uchwalenie nowego statutu, by był zgodny ze zmianami jakie zaszły w aktach prawnych dotyczących organizacji pozarządowych i organizacji pożytku publicznego. Ponadto mieliśmy kilka zmian w zarządzie klubu. Ważnym wydarzeniem było również powołanie Akademii Piłkarskiej MKS Wicher. Powstały nowe roczniki młodych piłkarzy i grupa dziewcząt (rocznik 1998). Dziś już sześciolatki trenują u nas piłkę nożną, a stadion tętni życiem do późnych godzin wieczornych.

301_rola? Pana zastępcą jest Ewa Jaźwińska, przewodnicząca Rady Miasta w Kobyłce. Kobieta pełniąca taką funkcję to nie jest zbyt częsta praktyka. Jak się układa współpraca?

? Skoro mamy Panią Minister ds. Sportu, to dlaczego ma nie być kobiet w klubach sportowych? Ewa Jaźwińska to doświadczony samorządowiec i przedsiębiorca, ale nade wszystko osoba emanująca pozytywną energią. Bardzo sobie cenię tę współpracę i podziwiam zaangażowanie Pani Prezes. Jak sama przyznaje, Wicher porwał ją swoimi sprawami i środowisko sportowe zyskało w Radzie Miasta nieocenione wsparcie. Cieszę się, że udało nam się przekonać radnych, iż klub jest doskonałą wizytówką miasta, a propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży oraz integracja mieszkańców zasługuje na przychylność.

? Podsumowane minionego sezonu….

? Miniony rok obfitował w wiele sportowych wydarzeń z udziałem sportowców Wichru. Zorganizowaliśmy dwa turnieje o mistrzostwo Mazowsza, półfinał i finał Mistrzostw Polski w siatkówce młodzików, gdzie zawodnicy Wichru Trójki Kobyłka zajęli czwarte miejsce. Byliśmy gospodarzami MP młodzieżowców w Kick boxingu, zdobywając na turnieju siedem medali. Wyjątkową imprezą był I Memoriał im. Andrzeja Wiśniewskiego, który zgromadził kilka pokoleń piłkarzy Wichru i wielu kibiców. Grali kilkuletni chłopcy, swój ligowy mecz rozegrali seniorzy, ale mieliśmy również okazję podziwiać byłych zawodników klubu, którzy zagrali mecz z oldboyami z Ząbek.

Sportowo rok był bardzo udany. Medale na mistrzostwach świata i Europy naszych siłaczy z grupy trenera Stanisława Bielewicza i kickoxerów prowadzonych przez Grzegorza Engela uzupełniły laury zdobyte na zawodach krajowych. Wielu naszych zawodników z obu sekcji ma w swoim dorobku medale Mistrzostw i Pucharu Polski, oraz prestiżowych zawodów. Mamy w swoim gronie reprezentantów kraju. Siatkarze po zdobyciu czwartego miejsca rozwijają swój talent w Huraganie. Wiele satysfakcji przynosi nam piłka nożna. Seniorzy powrócili do ligi okręgowej i radzą sobie nadspodziewanie dobrze. Jeśli utrzymają formę z jesieni, mogą awansować do IV ligi. Ich mecze cieszą się coraz większym zainteresowaniem, gromadząc na trybunach po 200-300 kibiców, dla których zawsze przygotowujemy jakieś atrakcje. Również piłkarska młodzież czyni stałe postępy, za co należą się słowa uznania dla sztabu szkoleniowego. Mam satysfakcję z rosnącego zainteresowania klubem i jego wynikami zarówno lokalnej prasy, jak i sponsorów. Przy okazji chciałbym podziękować redakcji ?Życia? za patronat medialny nad naszymi zawodami i obecność na turniejach, meczach i klubowym spotkaniu świątecznym.

? Rozpoczyna się nowy sezon. Jakie cele i zadania sobie stawiacie?

? Mamy nadzieję, że będzie nam przybywać zawodników i kibiców, że utrzymamy dominującą pozycję w kraju wśród klubów w kickboxingu i trójboju siłowym, co przypieczętujemy wieloma medalami. Wierzę w dobrą postawę wszystkich naszych drużyn piłkarskich. Mam nadzieję, że pomimo trudnych czasów poszerzy się grono naszych sponsorów, dla których wspieranie sportu w Kobyłce będzie okazją do promowania marki i podkreślania ich lokalnego charakteru oraz okazją do wdrażania praktyk społecznej odpowiedzialności biznesu. Liczę na podtrzymanie harmonijnej współpracy z Urzędem Miasta i przychylność radnych dla rozwoju sportu w mieście. Cieszę się z zabezpieczenia w budżecie środków na rozpoczęcie budowy hali sportowej przy ZSP nr 3, która jest potrzebna szkole i kobyłkowskim klubom, podobnie jak dalsze inwestycję w miejską infrastrukturę sportową.