LOTTO Poland Bike Marathon przyjechał do Radzymina

7

Kolorowy peleton Poland Bike wraca do Radzymina. W sobotę 6 maja, jedna z najstarszych miejscowości na Mazowszu, oddalona od Warszawy o zaledwie 20 km, stała się areną czwartego etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon.

2017-05-12_164813

LOTTO Poland Bike Marathon to cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Kolarskie Miasteczko Poland Bike ponownie rozłożyło się przy Zespole Szkół im. E.Czartoryskiej w Radzyminie, przy ul. Konopnickiej 24. To historyczne miejsce.
– Radzymin ze swoimi pagórkowatymi okolicami przypadł do gustu miłośnikom jazdy na dwóch kółkach – mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon.
– Trasa była niezwykle zróżnicowana. Przebiega w rozwidleniu Bugu i Narwi na pofałdowanym, interwałowym obszarze Radzymin – Rynia – Białobrzegi, naszpikowana ciekawymi leśnymi odcinkami, m.in. w pobliżu Fortu Beniaminów – tymi słowami Grzegorz Wajs opisał miejsce kolejnej „kolarskiej bitwy” w Mieście Cudu nad Wisłą, która  odbyła się w minioną sobotę, 6 maja.
Rywalizacja rozegrana została na trzech dystansach: MAX (55 km), MINI (27 km) oraz FAN (8 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych). Wyścig na trasie FAN zaliczany jest do Pucharu Mazowsza w kategoriach żak i młodzik. Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje zawody Mini Cross mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.
LOTTO Poland Bike Marathon 2017 w Radzyminie zorganizowany był we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Radzymin, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, profesjonalnym sklepem
i serwisem ABSOLUTE BIKES oraz marką rowerów SUPERIOR.


 

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.