LOTTO Poland Bike Marathon w Nadarzynie

LOTTO Poland Bike Marathon w Nadarzynie

Podwarszawska gmina Nadarzyn i Lasy Młochowskie ponownie należały do amatorów jazdy na rowerach górskich. Tym razem w zawodach LOTTO Poland Bike Marathon rywalizowało blisko 600 miłośników dwóch kółek. Potężny peleton! To najwyższa do tej pory tegoroczna frekwencja w cyklu organizowanym przez Grzegorza Wajsa. Kolarskie Miasteczko ze startem i metą wyścigów znalazło się na terenie Parku w Młochowie imienia Janusza Grzyba. To jedna z najpiękniejszych lokalizacji w LOTTO Poland Bike Marathon.

– Zawsze wracamy tu z wielką przyjemnością – mówił Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – W Nadarzynie odnotowaliśmy tegoroczny rekord i największą liczbę debiutantów. Amatorzy MTB wracają do ścigania po przerwie pandemicznej lub zaczynają kolarską zabawę z Poland Bike. Bardzo cieszy również ciągły wzrost frekwencji. To wyraźny dowód, że kolarze doceniają naszą pracę i poziom organizacji cyklu LOTTO Poland Bike Marathon. Dziękujemy!

Na dystansie MAX (53 km) wygrał Kacper Skalski (Rafbike Cycling Team), który wyprzedził Mirosława Jawnika (Komobike Scott) i Tomasza Mierzejewskiego (Damovo Bike Team). Wśród kobiet zwyciężyła Urszula Luboińska (Trezado WolfPack), przed Marią Chrzanowską (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław) i Sylwią Tkaczyk (Damovo Bike Team).

Trasę MINI (31 km) najszybciej pokonał Patryk Białek (Kamyk Radzymin MTB Team), a za nim finiszowali Mateusz Buczel (HPE-ESKOM) i Marcin Reszke (Bad Boy Bike Team). W rywalizacji kobiet pierwsze zwycięstwo odniosła Oliwia McFarlane (FTI Racing Team), wyprzedzając Marię Orszulak (GKK Opty Mazowsze) i Alicję Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (9 km). Drugi raz z rzędu triumfował Dawid Kaszewski (UKK Huragan Wołomin), przed Tymoteuszem Dudkowskim (Kamyk Radzymin MTB Team) i Adrianem Wróblewskim (Warszawski Klub Kolarski), a w gronie dziewcząt drugi raz w sezonie wygrała Zuzanna Gancarz (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Zuzanną Majkowską (Warszawski Klub Kolarski) i Sandrą Nygą (Serock). Swoje wyścigi Mini Cross (ponad 40 przedszkolaków!) miały też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM najlepszy był Damovo Bike Team, przed Grupą ANG i PT Mazury Team Ełk, natomiast w punktacji MINI TEAM zwyciężył Kamyk Radzymin MTB Team, przed HPE-ESKOM i Damovo Bike Team. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował Warszawski Klub Kolarski, przed Kamyk Radzymin MTB Team i UKK Huragan Wołomin, a punktację rodzinną wygrali Dudkowscy, przed Wróblewskimi i Bolkami.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon na rowerach górskich wróci do rywalizacji 5 czerwca w Górze Kalwarii. Tydzień wcześniej 29 maja odbędzie się kultowa Starachowicka Strzała w Starachowicach dla amatorów na rowerach szosowych. Zapraszamy!

LOTTO Poland Bike Marathon w Gminie Nadarzyn został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy Nadarzyn, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Wójt Nadarzyna i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Gmina Nadarzyn i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

 

Więcej informacji z Mazowsza

Nowe karetki na Mazowszu dzięki Unii Europejskiej

Nowe karetki na Mazowszu dzięki Unii Europejskiej

Aż 161 nowych karetek trafiło na Mazowsze dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Ambulanse zostały zakupione w ramach największego w Europie projektu COVID-owego prowadzonego przez [...]
0 komentarzy
Planowane przerwy w dostawie prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

W dniach od 4 do 8 grudnia planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego, Wyszkowskiego, Ostrowskiego, Węgrowskiego i Sokołowskiego. [...]
0 komentarzy
Praca kierowcy w Warszawie. Gdzie się zatrudnić?

Praca kierowcy w Warszawie. Gdzie się zatrudnić?

Wchodząc na rynek pracy, szukaj oferty, która spełni Twoje oczekiwania i pozwoli robić to, co lubisz. Zastanów się, w czym jesteś dobry i [...]
0 komentarzy
Nowy ogólnodostępny statek, który wesprze rozwój turystyki na Bugu i Zalewie Zegrzyńskim.

Nowy ogólnodostępny statek, który wesprze rozwój turystyki na Bugu i Zalewie Zegrzyńskim.

Fundacja Obserwatorium Zrównoważonego Rozwoju, we współpracy z Lokalną Grupą Działania Zalew Zegrzyński zakończyła projekt budowy kolejnego statku przeznaczonego do wsparcia działań służących promocji [...]
0 komentarzy
Dyżury telefoniczne ZUS  

Dyżury telefoniczne ZUS

Mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą skorzystać z porad ekspertów z ZUS podczas dyżurów telefonicznych zorganizowanych w grudniu 2023 roku. Sprawdź, czego będziesz mógł się [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.