LOTTO Poland Bike Marathon w Wyszkowie

LOTTO Poland Bike Marathon w Wyszkowie

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon powitał wakacje w Wyszkowie. Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, zawitał do miasta nad Bugiem i na niezwykle atrakcyjny teren w Puszczy Kamienieckiej. W kolarskim miasteczku na Stadionie Miejskim WOSiR w Wyszkowie stawiło się prawie 400 miłośników dwóch kółek. Jak na początek wakacji i 35-stopniowy żar lejący się z nieba, frekwencja imponująca!

– To była jazda w tropikalnych warunkach i prawdziwych „puszczańskich klimatach” – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Kolarze najpierw przejechali przez most na Bugu, a zaraz potem „zanurzyli się” w leśnych ostępach. Trasa prowadziła przez dukty i szlaki w malowniczej Puszczy Kamienieckiej. Teren przepiękny, ale też techniczny i pełen wymagających odcinków, niełatwych nawet dla doświadczonych amatorów MTB.

Na dystansie MAX (57 km) wygrał Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków), wyprzedzając Artura Mioduszewskiego (Damovo Bike Team) i Pawła Trzcińskiego (KK Catena Wyszków). Wśród kobiet zwyciężyła Malwina Krzyczkowska (RK Exclusive MTB Team), przed Katarzyną Jedynak (LKK LUKS Sławno) i Sylwią Zduniak (Mybike.pl).

Trasę MINI (37 km) najszybciej pokonał Adrian Kuczyński (KK Catena Wyszków), przed Patrykiem Białkiem i Filipem Surdykiem (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Oliwia McFarlane (FTI Racing Team), wyprzedzając Kornelię Obrazińską (Travelo MTB Team) i Marię Orszulak (GKK Opty Mazowsze).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (9,5 km). Wygrał Fabian Mucharski (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Krzysztofem Dąbrowskim (Sklepbicykl.pl-Perfectsource) i Dawidem Kaszewskim (UKK Huragan Wołomin). W gronie dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Gajewska (Warszawski Klub Kolarski), przed Aleksandrą Dzięcioł (UKK Huragan Wołomin) i Zuzanną Błazucką (CNC Blaze Technology). Swoje wyścigi Mini Cross miały też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM najlepszy był KK Catena Wyszków, przed Damovo Bike Team i Stajnią Rowerową Team, natomiast w punktacji MINI TEAM triumfował KK Catena Wyszków, przed Kamyk Radzymin MTB Team i Damovo Bike Team. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM zwyciężył UKK Huragan Wołomin, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i Hot Wheels, a punktację rodzinną wygrali Jedynakowie, przed Bralskimi i Smejdami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Wyszkowie został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miejskim w Wyszkowie, Wyszkowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Wyszkowie, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Burmistrz Wyszkowa i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Gmina Wyszków oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon wróci do rywalizacji po przerwie wakacyjnej 21 sierpnia w Ossowie w Powiecie Wołomińskim. 

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

 

Więcej informacji z Mazowsza

Zadbaj o swój kapitał początkowy

Zadbaj o swój kapitał początkowy

Kapitał początkowy to ważna część przyszłej emerytury. Osoby, które nie mają jeszcze obliczonego kapitału, a powinny go mieć, warto, aby zadbały o jego [...]
0 komentarzy
OFE czy subkonto

OFE czy subkonto? Decyzja do 31 lipca

Do końca lipca osoby urodzone po 1968 roku mogą zmienić decyzję dotyczącą przekazywania części składki emerytalnej na drugi filar. Zgodnie z ich dyspozycją [...]
0 komentarzy
ZUS: 1 lipca rusza kolejna odsłona programu "Dobry start"

ZUS: 1 lipca rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie w wysokości 300 zł z programu „Dobry Start”. Dofinansowanie na wyprawkę przysługuje [...]
0 komentarzy
"Odkrywamy talenty" na Mazowszu. Kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnościami.

„Odkrywamy talenty” na Mazowszu. Kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnościami.

Rusza kolejna edycja konkursu plastycznego dla osób z niepełnosprawnością „Odkrywamy Talenty”. Z okazji jubileuszu 25-lecia Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego [...]
0 komentarzy
Ostatnie dni na oddanie głosu na projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza!

Ostatnie dni na oddanie głosu na projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza!

Już tylko przez kilka dni, do 23 czerwca można głosować na projekty z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Do rozdysponowania jest rekordowe 30 mln złotych! [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.