Mamy w Ząbkach lidera!

W sobotę (12 września) Dolcan Ząbki wygrał (1:0) ze Stomilem Olsztyn. Bramkę na miarę zwycięstwa zdobył Antonio Calderon. Jest to już trzecie z rzędu zwycięstwo podopiecznych Dariusza Dźwigały, dzięki któremu ząbkowanie wrócili na pozycję lidera rozgrywek pierwszej ligi.

? Przede wszystkim cieszą kolejne trzy punkty. Uważam, że w przekroju całego meczu byliśmy zespołem lepszym i zasłużenie wygraliśmy, choć nie powiem, że to zwycięstwo nam przyszło z łatwością. Ciężko się gra w pierwszej lidze z zespołami, które czekają na nasz błąd. Każdy każdego analizuje i wie, czego można się spodziewać. My, jako sztab szkoleniowy przyjęliśmy taką strategię, że chcemy grać, chcemy dominować, ale w ten sposób narażamy się na straty. Nie mamy jeszcze na tyle jakości, żeby w trudnych momentach wychodzić obronną ręką. Na pewno, po raz kolejny, pomimo tego, że mieliśmy przewagę, jeżeli chodzi o posiadanie, o grę, muszę pochwalić swojego bramkarza, który nie miał za dużo roboty, ale jak już musiał się wykazać, to dał możliwość, że nie przegraliśmy tego spotkania ? powiedział na konferencji prasowej po zakończeniu meczu Dariusz Dźwigała, trener Dolcanu Ząbki.
W pierwszej połowie to piłkarze z Ząbek prowadzili grę, atakowali, częściej byli przy piłce, a olsztynianie czekali na dogodne okazje, by wykorzystać swój atut szybkości i dobrej gry z kontry i kontratakować. Tradycyjnie w bramce Dolcanu dobrze spisywał się Mateusz Kryczka, który wybronił kilka groźnych strzałów. Po zmianie stron obie drużyny stały się aktywniejsze w ataku, co przyniosło sytuacje podbramkowe. Szalę zwycięstwa na korzyść Dolcanu przechylił Hiszpan Antonio Calderon, jedyny obcokrajowiec drużyny z Ząbek, grający na pozycji pomocnika. Piłkarz z Półwyspu Iberyjskiego wszedł na boisko w 59 minucie, kiedy zastąpił Daniela Gołębiewskiego. W 83. minucie, po rykoszecie od obrońców, piłka trafiła do Calderona, który z 17 metra strzelił w lewy róg bramki gości. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Po zdobyciu gola ząbkowanie bronili wyniku, nie ryzykowali, starali się dowieźć korzystny rezultat do końca meczu.
Po pokonaniu Dumy Warmii Dolcan powrócił na pozycję lidera pierwszej ligi. Drugą pozycję, z takim samym dorobkiem punktowym co lider, zajmuje Wisła Płock.
Dolcan Ząbki, do czasu dostosowania swojego stadionu do nowych wymogów dotyczących oświetlenia, spotkania, w których pełnił rolę gospodarza, rozgrywał w Pruszkowie. Meczem ze Stomilem ząbkowanie pożegnali się ze stadionem Znicza, gdyż montaż nowego oświetlenia na Dolcan Arena jest już prawie skończony. Kolejne spotkanie, w którym ząbkowanie będą grali w roli gospodarzy, rozegrają już na swoim obiekcie.
Od nowego sezonu wszystkie kluby pierwszej ligi muszą mieć oświetlenie o natężeniu 1400 luksów, by można było realizować transmisję w jakość HD (High Definition). Nowym realizatorem transmisji ze spotkań pierwszoligowych jest telewizja Polsat.