Marcovia przegrała z Dębem Wieliszew

W sobotę, 3 września, piłkarze Marcovii Marki gościli u siebie drużynę Dębu Wieliszew.  Mecz, który zorganizowano w ramach walki o mistrzostwo ligi okręgowej (grupy Warszawa I), zakończył się porażką gospodarzy 1:3. Honorową bramkę dla Marcovii zdobył w 80. minucie Dawid Sawicki.? Zostaliśmy sprowadzeni na ziemię. Jak widać, naszym problemem nie jest tylko brak szczęścia w sytuacjach podbramkowych. Dzisiaj okazało się, iż moje słowa, że to nie my będziemy faworytem ligi, zaczynają nabierać kształtu. Przykro nam jest, że mamy taki problem, jaki mamy, a mamy problem wewnątrz zespołu. I to niestety wychodzi na zewnątrz. Oczywiście całą odpowiedzialność biorę na siebie. Zawodnicy starają się jak mogą, ale nie wychodzi. Nie wiem, co będzie w przyszłości. Na tę chwilę jestem jeszcze trenerem Marcovii, ale nie wiem, czy w meczu pucharowym będę nim nadal ? mówi Konrad Kucharczyk, trener Marcovii Marki.
W 10. minucie padła pierwsza bramka meczu, a jej autorem był Sebastian Ściechowicz, grający z nr 20 zawodnik Dębu Wieliszew, który widząc, że bramkarz gości wyszedł daleko przed linię bramkową, pokonał go strzelając lobem. Pierwsza odsłona pojedynku zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem drużyny przyjezdnej.
W 74. minucie goście podwyższyli prowadzenie na 0:2. Zawodnik z Wieliszewa przejął piłkę na połowie Marcovii i rozpoczął kontratak, w wyniku którego piłka trafiła do Sebastiana Ściechowicza. Piłkarz Dębu ponownie popisał się efektownym lobem, zdobywając gola dla swojego zespołu. W 77. minucie drużyna z Wieliszewa prowadziła już 0:3. Tym razem Łukasza Bestrego pokonał Mateusz Mańk. Honorowa bramka dla gospodarzy padła w 80. minucie, kiedy po kombinacyjnej akcji Marcovii piłkę otrzymał Dawid Sawicki, który następnie umieścił piłkę w siatce bramki gości. W końcówce meczu była widoczna presja ze strony gospodarzy, dążących do zmiany niekorzystnego wyniku, lecz stan meczu już nie uległ zmianie.
Mimo porażki Marcovii, to warto zauważyć, że drużyna ta grała dobrze. Gospodarze zaprezentowali ładną grę, szybką technicznie, tylko brakowało im wykończenia akcji, co przesądziło o porażce.
Marcovia Marki zagrała w składzie: Łukasz Bestry, Dariusz Piwowarek, Radosław Mędrzycki (75? Mariusz Rogalski), Piotr Bielecki (55? Kacper Pękała), Bartłomiej Świniarski, Tobiasz Strąpoć (75? Michał Ochman), Michał Grykałowski, Arkadiusz Kublik, Marcin Rojek, Dawid Sawicki, Damian Pacuszka (60? Damian Brzeziński).
Dąb Wieliszew wystawił skład: Maciej Łączyński, Michał Chrzanowski, Piotr Kalinowski, Łukasz Banaszek, Michał Wasilewski (46? Mateusz Szczypiński), Jakub Łotowski (75? Mariusz Sokół), Rafał Jędrych, Damian Piekut (65? Karol Żaluk), Łukasz Ćwikliński, Mateusz Mańk, Sebastian Ściechowicz (84? Paweł Bogusiewicz).