Marki – coraz bliżej filii wydziału komunikacji

W lutym Jacek Orych, burmistrz Marek oraz Arkadiusz Werelich, starosta powiatu wołomińskiego, sygnowali list intencyjny w sprawie utworzenia filii wydziału komunikacji w Markach. Mieszkańcy, żeby załatwić sprawy związane z motoryzacją, muszą jeździć do Wołomina, Radzymina bądź Tłuszcza. Już niedługo takie wycieczki nie będą potrzebne.

Dziś (29 kwietnia), w budynku przeznaczonym pod siedzibę filii wydziału komunikacji, podpisane zostały dwie kluczowe umowy. Pierwsza dotyczy wynajmu przez miasto lokalu przy Piłsudskiego 9c. Drugą umową jest porozumienie ze starostwem.

Bezpłatnie użyczymy powiatowi wynajęty lokal na uruchomienie filii oraz pokryjemy koszty eksploatacyjne związane z jej działalnością. Z kolei powiat zapewni wyposażenie filii, sprzęt informatyczny, oprogramowanie do obsługi interesantów i oczywiście pracowników, którzy będą tu pracować – informuje Jacek Orych, burmistrz Marek.

Decyzja o uruchomieniu filii jest podyktowana rosnącą liczbą mieszkańców. W Markach i Ząbkach mieszka już prawie połowa mieszkańców powiatu wołomińskiego – podkreśla starosta Arkadiusz Werelich.

Cztery stanowiska będą obsługiwać klientów indywidualnych, a dwa – biznesowych. Do dyspozycji mieszkańców będzie 12 miejsc parkingowych.

Ostrożnie zakładamy, że filia ruszy w drugiej połowie tego roku, przy sprzyjających wiatrach być może już we wrześniu – mówi Jacek Orych.

Burmistrz  dziękuje wszystkim osobom, które były i są zaangażowane w uruchomienie filii wydziału komunikacji.

Dzięki temu nasi mieszkańcy będą mieć lepszy dostęp do jednego z najważniejszych zadań publicznych – zaznacza.

W dzisiejszej uroczystości udział wzięli m.in:

  • Beata Przygońska-Cygan
  • Marzena Starczewska-Wieczorek, przewodnicząca Rady Miasta Marki
  • Beata Orczyk, skarbnik Miasta Marki
  • Anna Marchlik, sekretarz Miasta Marki
  • Agnieszka Adam, skarbnik Powiatu Wołomińskiego
  • Ewa Michalak, radna Powiatu Wołomińskiego

Więcej informacji z Marek

Marki - Krajowy Trening Pierwszej Pomocy

Marki – Krajowy Trening Pierwszej Pomocy

20 czerwca 2026 r. w całej Polsce odbędzie się Krajowy Trening Pierwszej Pomocy – ogólnopolskie wydarzenie realizowane w ramach Akademii Ochrony Ludności i [...]
0 komentarzy
Fundacja Ars Docendi z dofinansowaniem dla KGW i OSP. Możliwe wsparcie wyjazdów integracyjnych

250 tys. zł dla Marek na remont dachu sali gimnastycznej

Marki otrzymają 250 tys. zł dofinansowania z programu „Mazowsze dla sportu” na remont dachu nad salą gimnastyczną Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. [...]
0 komentarzy
Marki - Akcja sterylizacja 2026

Marki – Akcja sterylizacja 2026

Program obejmuje bezpłatne zabiegi weterynaryjne z zakresu kastracji oraz znakowania psów i kotów domowych. Poprzez zabieg kastracji (sterylizacji) należy rozumieć pełne chirurgiczne usunięcie [...]
0 komentarzy
Marki - ogłoszono konkursy na dyrektora przedszkola miejskiego oraz dyrektora szkoły Podstawowej

Marki – ogłoszono konkursy na dyrektora przedszkola miejskiego oraz dyrektora szkoły Podstawowej

Ruszyły dwie ważne rekrutacje, ogłoszono konkursy na dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 3 Bajkowy Świat oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. [...]
0 komentarzy
Marki - Uwaga! Wymiana wodomierzy!

Marki – Wymiana wodomierzy

Rozpoczęła się wymiana wodomierz.  Jest to bezpłatna usługa, dokonywana co pięć lat przez nasze przedsiębiorstwo. Jeśli Państwa nie zastaniemy, zostawimy informację o naszej [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.