Marki – Szlachetna Paczka

Marki - Szlachetna Paczka

Codziennie na ulicy mijasz osoby, które potrzebują pomocy. Być może jedziesz obok nich w autobusie, mijacie się na ulicy, a może nawet przez chwilę patrzycie sobie w oczy podczas oczekiwania w kolejce w sklepie. Być może życie tej osoby miesiąc temu, przed tygodniem lub nawet wczoraj zmieniło się niewyobrażalnie. A może od długiego czasu nikt nie dostrzega, że jest w potrzebie. Dookoła ciebie są osoby, którym możesz realnie pomóc. Spraw by ich historie miały szczęśliwe zakończenie.

Słyszeliście o Szlachetnej Paczce i Weekendzie Cudów?

Jeżeli nie, nic straconego. Krótka ściągawka poniżej – proszę przeczytaj.

Co możesz zrobić?

Chcesz wpłynąć realnie na to, jak potoczy się dalsza historia konkretnej rodziny? Już 18 listopada zostały otwarte bazy rodzin, które oczekują na swojego “cudu”.

Wejdź na  Poradnik Darczyńcy – jak przygotować Szlachetną Paczkę (szlachetnapaczka.pl) wybierz rodzinę, której ogrzejesz serce i zmienisz jej życie na lepsze. Przygotuj paczkę, którą dostarczymy rodzinie.

Może już wiesz jak duża liczba wolontariuszy pracuje w Weekend Cudów od rana do wieczora, by wszystkie z przygotowanych paczek trafiły do rodzin?

W tym roku od 16-18 grudnia znowu użyją wszystkich swoich sił aby zobaczyć uśmiech na twarzach potrzebujących. Jeżeli masz możliwość zapewnić wolontariuszom ciepły posiłek np prowadzisz firmę cateringową, w ten sposób sprawić że tych sił im nie zabraknie, odezwij się do nas.

Może masz inny szlachetny pomysł, jak możesz stać się częścią tej magii?

Podziel się nim z nami. Mamy dla ciebie jeszcze kilka możliwości.

Niektóre z paczek będą miały jeszcze kilka wolnych centymetrów, możemy je uzupełnić o drobne artykuły. Będzie nam miło, jeżeli odwiedzisz naszych wspaniałych wolontariuszy w magazynie w dniach 16-18 grudnia i dostarczysz np. chemię gospodarczą, kosmetyki do codziennej pielęgnacji. W ten sposób wykorzystamy każdy milimetr paczki, a może i dzięki Wam “pękną w szwach”.

Być może prowadzisz kawiarnię, cukiernię lub umiesz pysznie piec – na pewno umiesz i chcesz osłodzić darczyńcom weekend cudów jeszcze bardziej. Zapraszamy do naszego magazynu. Powiedzmy im słodkie dziękuję.

Kiedy już to się stanie z uśmiechem na twarzy wolontariusze ruszą do rodzin, przekazać paczki przygotowane przez darczyńców. Jeżeli posiadasz środek transportu i możesz towarzyszyć wolontariuszom w ich dostarczeniu prosimy – odezwij się do nas.

Razem możemy więcej…i więcej.

Na terenie Marek paczki będą przyjmowane w dniach 16-17 grudnia w budynku szkoły przy ul. Dużej 3.

Kontakt z Emilią Krzesińską liderem Szlachetnej Paczki, numer kontaktowy 501664551.

Więcej informacji z Marek

Marki - Asfaltowanie Borówkowej i Zielonej

Marki – asfaltowanie Borówkowej i Zielonej

11 lipca prowadziliśmy prace przy dwóch mareckich ulicach. Ułożyliśmy pierwszą warstwę asfaltu (wiążącą) na odcinkach: Borówkowej i Zielonej. Zakończyło się natomiast asfaltowanie ulicy [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

W dniach od 15 do 25 lipca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego. Obszar Data rozpoczęcia Data zakończenie [...]
0 komentarzy
Marki - wniosek o grant

Marki – wniosek o grant

WWL Badminton Club  zaproponował realizację obozu sportowego dla minimum 21 osób, w tym 7 z Marek. Termin zorganizowania obozu 14 – 27.07.2024. Wniosek [...]
0 komentarzy
Marki - roboty drogowe w ulicy Braci Briggsów

Marki – roboty drogowe w ulicy Braci Briggsów

UM Marki przygotowuje się do remontu nawierzchni ulicy Braci Briggsów – od ul. Lotników w stronę Alei Piłsudskiego. Prace będą polegały na sfrezowaniu [...]
0 komentarzy
Bliskie spotkanie z barierką

Bliskie spotkanie z barierką

Samochód osobowy uderzył w barierki przy trasie S8 w Markach. – Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy 7 lipca 2024 r.  około godz. 14:25 – [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.