Marki włącz się na wakacje!

Marki włącz się na wakacje!

W sobotę i niedzielę w Parku Wolontariuszy przy ul. Sportowej odbędą się na warsztaty „Zaczynamy wakacje” podczas których dzieci będą robiły latawce i samoloty. Nie zabraknie innych atrakcji, jak malowanie buziek, mega bańki i dmuchańce. Na maluchy będzie czekał kącik z zabawkami i kocykiem. Dla wszystkich spragnionych kawa, herbata i lemoniada.

Kolejne atrakcje przygotowała Biblioteka Miejska. Już o 14:30 – przedstawienie Teatru Maska – Teatr Edukacji i profilaktyki pt. ”Baśń dla małych łakomczuszków – tajemnica zdrowych brzuszków” – bajka promująca zdrowy styl życia.

Mawia się, że jesteśmy tym co jemy. Warto przeanalizować, jakie potrawy lądują na naszych talerzach, a szczególnie talerzach najmłodszych, ponieważ odpowiednia dieta gwarantuje właściwy rozwój dziecka. Wiadomo także, że ważną rolę odgrywa ruch, a aktywności fizycznej potrzebujemy jak pożywienia i powietrza.

Jak w ciekawy sposób nakłonić dzieci do uprawiania sportu, a także do sięgnięcia po owoce czy warzywa? Zapraszamy wszystkich łakomczuszków na spektakl!!

Widowisko przeznaczone jest dla przedszkolaków oraz uczniów klas 0 – III szkoły podstawowej.

Czas trwania spektaklu: ok. 45 min.

Dodatkowo wspólne tworzenie papierowego muralu o tematyce zdrowego odżywiania się, który później zostanie wywieszony w bibliotece przy ul. Lisa Kuli.

 

Więcej informacji z Marek

Budżet Miasta Marki na 2026 rok przyjęty

Rada Miasta Marki przyjęła projekt budżetu na 2026 rok. Dokument – jak podkreślają władze samorządowe – ma charakter zdecydowanie proinwestycyjny, ale nie odbywa [...]
0 komentarzy

Za nami 5. Gala „Rok w Kulturze na Mazowszu”.

To wydarzenie, które podsumowuje całoroczne dokonania w dziedzinie kultury i sztuki w naszym regionie. Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy laureatom konkursów organizowanych przez [...]
0 komentarzy
Stypendia dla młodych talentów z Marek. XV edycja programu z rekordową liczbą wyróżnień

Stypendia dla młodych talentów z Marek. XV edycja programu z rekordową liczbą wyróżnień

W Centrum Aktywności Fabryczna 3 odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów w ramach XV edycji Mareckiego Programu Stypendialnego. W tym roku samorząd uhonorował aż [...]
0 komentarzy
Marki - Betlejemskie Światło Pokoju

Marki – Betlejemskie Światło Pokoju

Przekazywanie Betlejemskiego Światła Pokoju jest międzynarodową tradycją zapoczątkowaną w 1986 roku przez austriackich skautów. Od 1991 roku w to wyjątkowe przedsięwzięcie włącza się [...]
0 komentarzy
Nowa winda w przychodni Esculap – modernizacja sfinansowana ze środków gminnych

Nowa winda w przychodni Esculap – modernizacja sfinansowana ze środków gminnych

W przychodni Esculap przy ul. Fabrycznej zakończono wymianę windy, z której każdego dnia korzystają dziesiątki pacjentów, w tym osoby starsze, z niepełnosprawnościami oraz [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.