Mazda i trzy toyoty odzyskane, paser zatrzymany

Mazdę 3 oraz dwie toyoty prius i toyotę GT86 skradzione na terenie Warszawy ujawnili na terenie prywatnych posesji w gminie Dąbrówka w powiecie wołomińskim i gminie Brańszczyk w powiecie wyszkowskim funkcjonariusze wydziału kryminalnego wołomińskiej Komendy. Policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który już usłyszał zarzut paserstwa. Teraz zgodnie z obowiązującym prawem może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego wołomińskiej Komendy kilka dni temu w wyniku uzyskanej informacji udali się na trasę S8 w powicie wołomińskim, po której miał poruszać się dostawczy samochód przewożący części pochodzące z demontażu skradzionego pojazdu. Policjanci podjęli obserwację drogi i już po kilku minutach zauważyli będący w ich zainteresowaniu samochód. Ten zjechał z trasy S8 i kontynuował dalszą podróż w kierunku gminy Dąbrówka. Policjanci udali się za dostawczym renault. Po przejechaniu kilku kilometrów, funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych wezwali kierujące do zatrzymania się. Ten nie reagował na takie wezwania i cały czas jechał dalej. W pewnym momencie renault wjechało na prywatną posesję i zatrzymało się, z samochodu wysiadło dwóch mężczyzn, którzy zaczęli następnie uciekać w głąb posesji. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali jednego z mężczyzn 29-latka.

Funkcjonariusze postanowili dokonać sprawdzenia dostawczego renault, którym poruszali się mężczyźni oraz posesji, na którą pojazd wjechał. W przestrzeni ładunkowej ?dostawczaka? policjanci ujawnili części i podzespoły samochodowe pochodzące z toyoty prius oraz tablice rejestracyjne. W wyniku ich sprawdzenia ustalono, że pochodzą od samochodu skradzionego na terenie dzielnicy Warszawa Wesoła. Na posesji w stodole znajdowało się również zdekompletowane nadwozie toyoty w takim samym kolorze jak części nadwozia znajdujące się na dostawczym renault. Ujawnione na szybie pojazdu części numerów VIN odpowiadały również danym identyfikacyjnym zarówno nadwozia jak i zabezpieczonym częściom samochodowym pochodzącym od toyoty.

Na terenie posesji zaparkowany był również ford transit, w którym w części ładunkowej znajdowały się silniki oraz baterie hybrydowe. Zarówno dostawczy for jak i renault z częściami zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu.

Kryminalni z wołomińskiej Komendy, ustalili dodatkowo, że na terenie gminy Brańszczyk w powiecie wyszkowskim, na terenie prywatnej posesji może znajdować się tzw. ? dziupla samochodowa?, w której mogły być przechowywane i demontowane na części inne samochody. Policjanci udali się pod wytypowany adres, gdzie w budynku garażowym ujawnili trzy samochody. W wyniku ich sprawdzenia okazało się, że mazda 3 pochodzi z kradzieży na terenie warszawskiego Bemowa, toyota prius została utracona na warszawskim Śródmieściu a częściowo zdemontowana toyota GT86 została skradziona na terenie warszawskiej Białołęki. Wszystkie pojazdy zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu.

29-latek zatrzymany na terenie gminy Dąbrówka już został przesłuchany i usłyszał zarzut paserstwa. Teraz może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak zapowiadają policjanci ustalenie personaliów drugiego z mężczyzn poruszającego się dostawczym renault i jego zatrzymanie to tylko kwestia czasu.

źródło: KPP w Wołominie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.