Medale na Mistrzostwach Europy w Mariborze

Na rozgrywanych w słoweńskim Mariborze Mistrzostwach Europy w kickboxingu Polskę reprezentowała dwójka zawodników MKS Wicher Kobyłka. Kamil Ruta zdobył srebrny, a Martyna Dzięciołowska brązowy medal w formule kick light.

Mistrzostwa Europy w Mariborze organizowała największa federacja międzynarodowa WAKO, skupiająca narodowe związki kickboxingu, co zawsze gwarantuje wysoki poziom zawodów. W dniach 15-23 listopada rywalizowało ok. 2000 przedstawicieli 4 formuł kickboxingu w kategoriach seniorów.

? Kamil przez kilka dni nie trenował z powodu kontuzji i musiał zbijać wagę, a Martyna, która jest wciąż juniorką debiutuje w tak poważnej imprezie w gronie seniorek. Oboje, by wyjechać na zawody musieli potwierdzić swoją klasę w rywalizacji krajowej podczas mistrzostw i Pucharu Polski. Kamil Ruta jechał do Słowenii jako jeden z faworytów, zaś Martyna Dzięciołowska ?po naukę?.

Zawodniczka Wichru trafiła w półfinale kategorii do 70 kg na doświadczoną rywalkę z Turcji, która okazała się lepsza w bezpośrednim starciu. Polka musi zadowolić się brązowym medalem.

Kamil Ruta w kategorii do 79 kg uchodził za jednego z faworytów. W ćwierćfinale wygrał walkowerem, bo jego rywal z Austrii nie wyszedł do ringu. W poprzednim pojedynku Kamil zdecydowanie wygrał z Austriakiem, który miał w planie start i nadzieje medalowe w innej formule. W półfinale zawodnik trenera Engela pokonał doświadczonego rywala z Włoch, by w walce finałowej ulec Turkowi. Do kolekcji tegorocznych zdobyczy Kamil dołożył więc srebro Mistrzostw Europy. ? Mam nadzieję, że w kolejnych startach Kamil i Martyna, a także pozostali reprezentanci Polski trenujący w Wichrze, będą zdobywać medale na mistrzowskich imprezach. Przed Kamilem jeszcze jedna walka w tym roku. 13 grudnia będzie walczył w formule K1 na gali w Ząbkach. ? mówi trener Grzegorz Engel