Medalowe debiuty i powroty

Kickboxer Wichru Kobyłka Kamil Kur podczas dwóch ostatnich weekendów zdobył dwa tytuły wicemistrza Polski juniorów starszych, w kategorii wagowej do 71 kg. W formule full contact i K1 podopieczny Grzegorza Engela pokazał, że ma ogromne możliwości. Dla zawodnika były to debiutanckie zawody na poziomie mistrzostw kraju, dla trenera powrót na podium MP ze swoimi podopiecznymi.

Turniej w formule full contact odbył się 3-4 października w Drezdenku. To był debiut na mistrzostwach Poski dla 18- latka, który od dwóch lat trenuje kickboxing pod okiem Grzegorza Engela. Kamil Kur, po znokautowaniu w półfinale swojego rywala, w finale musiał uznać wyższość zawodnika z Zielonej Góry.

Z Kamilem Kurem i jego trenerem spotkała się burmistrz Edyta Zbieć i radny Artur Rola

Tydzień później w Ełku rozegrano mistrzostwa w formule K1, która uchodzi za najtrudniejszą w kickboxingu. Kamil po wygranej w półfinale stanął do walki w ringu z utytułowanym zawodnikiem z Sanoka i musiał zadowolić się srebrnym medalem.
– To były moje pierwsze poważne zawody. Kick boxing z trenerem Engelem uprawiam od dwóch lat. Wcześniej trenowałem piłkę nożną, trójbój siłowy i muay thai. Zdobyte medale dają mi motywację do dalszej pracy i wierzę, ze pod okiem, trenera będę się rozwijał, doskonaląc technikę i nabierając doświadczenia. ? powiedział dwukrotny medalista MP Kamil Kur.
Wywalczone na ringach w Drezdenku i Ełku medale są kolejnymi trofeami w bogatej kolekcji Grzegorza Engela. Jego podopieczni stawali na podium mistrzostw Polski, Europy i Świata, brylowali na zawodowych ringach. Przez ostatnie dwa lata ten znakomity szkoleniowiec, pozostając trenerem kadry Polski juniorów w kick light, pracował z grupą młodych, utalentowanych zawodniczek i zawodników, przygotowując ich do startów. Teraz znów może pochwalić się medalami z mistrzostw Polski.
– Kamil, potwierdził, że drzemią w nim ogromne możliwości. W Ełku z dobrej strony, pomimo porażki, pokazał się Kostia Wasiak, który w swojej kategorii zajął 6 miejsce, ale wierzę, ze jeszcze dużo dobrego o nim usłyszymy. Mam wiele satysfakcji z pracy, jaką wykonuję z tą grupą, podobnie jak z zajęć z najmłodszymi, kilkuletnimi adeptami kickboxingu ? dodaje trener Engel.
Po powrocie z zawodów z Kamilem i jego trenerem spotkała się burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć, gratulując osiągniętych wyników.
– Sukcesy sportowe są doskonałą promocją miasta, a sport szkołą charakteru. Szczególnie w tym trudnym czasie potrzebujemy radości z sukcesów. Udowodnił to przykład Igi Świątek, a w naszym lokalnym wymiarze medale Kamila Kura ? podsumowała Edyta Zbieć.

Wesprzyj Nas
Wszyscy potrzebujemy rzetelnych i sprawdzonych informacji. Lokalna prasa potrzebuje Twojego wsparcia Wesprzyj Życie Powiatu na Mazowszu >>>

Więcej informacji

324 tys. zł dla Kobyłki z programów Mazowsza. Pieniądze trafią na PSZOK i remont hali sportowej

324 tys. zł dla Kobyłki z programów Mazowsza. Pieniądze trafią na PSZOK i remont hali sportowej

Kobyłka otrzyma łącznie 324 tys. zł z kolejnych środków rozdysponowanych przez Sejmik Województwa Mazowieckiego. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na dwa zadania: cyfryzację obsługi Punktu [...]
0 komentarzy
Kobyłka - 20 czerwca - Krajowy Trening Pierwszej Pomocy

Kobyłka – 20 czerwca – Krajowy Trening Pierwszej Pomocy

20 czerwca 2026 r. w całej Polsce odbędzie się Krajowy Trening Pierwszej Pomocy – pierwsze ogólnopolskie wydarzenie realizowane w ramach Akademii Ochrony Ludności [...]
0 komentarzy

Zabiegi pielęgnacyjne przy pomniku przyrody w Kobyłce. Lipa przy ul. Chałubińskiego pod opieką specjalistów

Przy ul. Chałubińskiego w Kobyłce przeprowadzono prace pielęgnacyjne przy pomniku przyrody — lipie drobnolistnej. 16 czerwca mieszkańcy mogli zauważyć ekipę zajmującą się drzewem, [...]
0 komentarzy
MKS Wicher Kobyłka na podium Pucharu Świata w Kielcach!

MKS Wicher Kobyłka na podium Pucharu Świata w Kielcach!

Kobyłka po raz kolejny udowodniła, że jest miejscem, w którym rodzą się wielkie sportowe talenty. Zawodnicy MKS Wicher Kobyłka wrócili z Pucharu Świata [...]
0 komentarzy
Kobyłka - Po 98 latach powrócił łańcuch pierwszego wójta gminy

Kobyłka – Po 98 latach powrócił łańcuch pierwszego wójta gminy

Do Kobyłki wróciła wyjątkowa pamiątka związana z historią  miasta. Po 98 latach do rodzinnej miejscowości powrócił Łańcuch Urzędowy należący do pierwszego wójta gminy [...]
0 komentarzy
Weekend w Kobyłce

Weekend w Kobyłce / 12-14 czerwca

Szykuje się prawdziwe święto aktywności, kreatywności i rodzinnej rozrywki – pikniki, pełna uśmiechu zabawa dla dzieci, rajd rowerowy, warsztaty szydełkowania, spotkanie podróżnicze oraz [...]
0 komentarzy
Kobyłka - Rusza nabór na stanowisko dyrektora żłobka „Wesoły Konik”

Kobyłka – Rusza nabór na stanowisko dyrektora żłobka „Wesoły Konik”

Nowe miejsce, nowe potrzeby. Publiczny Żłobek „Wesoły konik” przy ul. Wileńskiej 17 poszukuje dyrektora! Przypominamy, że placówka będzie dostępna dla dzieci od 1 [...]
0 komentarzy
Kobyłka z trzema dotacjami z Mazowsza. Pieniądze trafią do strażaków, seniorów i na odnowienie kapliczki

Kobyłka z trzema dotacjami z Mazowsza. Pieniądze trafią do strażaków, seniorów i na odnowienie kapliczki

Kobyłka pozyskała kolejne środki z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Podpisano trzy umowy dotyczące dofinansowań na zadania ważne dla mieszkańców: modernizację strażnicy OSP Kobyłka, [...]
0 komentarzy
Seniorzy z Kobyłki zakończyli rok akademicki

Seniorzy z Kobyłki zakończyli rok akademicki

Słuchacze Kobyłkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uroczyście zakończyli kolejny rok akademicki. Był to czas intensywnych spotkań, wykładów, rozmów i wyjazdów, które pokazały, że ciekawość [...]
0 komentarzy
Oferta pracy

Oferta pracy w UM w Kobyłce

Urząd Miasta Kobyłka ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze:  Podinspektor/Inspektor/Główny Specjalista w Wydziale Oświaty w Urzędzie Miasta Kobyłka na pełny etat. Wymagane dokumenty [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.